Kas G-punkt on olemas?

Kas aafriklastel on pikemad peenised? Kas menstruaaltsüklis on selline aeg, mil naised võivad olla kindlad, et nad ei rasestu? Loe ja saa teada, millised seksiga seotud üldlevinud tõekspidamised peavad vett ja millised on lihtsalt rahvajutt.

© Shutterstock

GORM PALMGREN

3. NOVEMBER 2023

ESIMENE MÜÜT

Aafriklastel on pikem peenis

VALE!

2014. aastal tehti statistiline uuring, milles osales 15 521 meest 16 riigist. Tuli välja, et nendes riikides pole peenise mõõtmeis suurt vahet. Seega on teaduslikult tõestatud, et laialt levinud väide, nagu oleks Aafrika päritolu meestel suurem peenis kui teistel, pole tõsi. Näiteks Nigeerias tehtud mõõtmised näitasid, et meeste lõtvunud peenise keskmine pikkus oli 8,16 cm. Tansaania teadlased mõõtsid peeniseid samuti lõtvunud, ent välja venitatud olekus – mõõt, mis on lähedasem erigeerunud peenise pikkusega –, ja nad said tulemuseks keskmiselt 11,5 cm. Mõlemad näitajad on sarnased rahvusvaheliste keskmistega, mis olid vastavalt 9,16 cm ja 13,24 cm.

Üks teine uurimus, milles osales kokku 1661 Ameerika Ühendriikides elavat eri rahvusest meest, ei leidnud samuti eri päritolu meeste vahel märkimisväärseid erinevusi. Valgete ameeriklaste, afro­ameeriklaste ja Aasia päritolu ameeriklaste erigeerunud peenise keskmine pikkus oli vastavalt 14,2 cm, 14,7 cm ja 14,1 cm.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress