Viikingite hooaeg Viasat Historys

Tänavu märtsis veedame reede õhtud merd sõitvate ning kireva minevikuga meeste-naiste seltsis. Viikingid olid ühest küljest tuntud oma suurepärase kunstiande ja hea kauplemisoskuste poolest, kuid nad jätsid endast maha ka verise jälje, rüüstates linnu üle kogu Euroopa. Selles artiklis tutvustame kaht uhiuut saadet, mis näitavad uusi avastusi.

© Viasat History

Viasat History

16. veebruar 2023

Viikingid: tegelik lugu
Esilinastus reedel, 3. märtsil kell 22.00

See kaheosaline dokumentaalfilm seab kahtluse alla suure osa sellest, mida me arvame Põhjamaade nn suurest sõdalaste rassist teadvat; kaasaegsete meetodite ja seadmete erakordne areng on ajaloouuringutes kaasa toonud inspireeriva uue ajastu. Ekspertide ja ajaloolaste meeskond Norras teeb hämmastavaid uusi avastusi. Meile on antud eksklusiivne juurdepääs nende tegemistele ja meie kaamerad saavad neid jälgida suurel avastusretkel, mille käigus tuvastavad nad kogu Lääne-Euroopast leitud esemete päritolu.

© Viasat History

Viikingid: Kadunud kuningriik
Alates 10. märtsist reedeti kl 22.00

Esimest korda saja aasta jooksul kaevatakse Norras välja viikingite laevamatus. Äärmiselt ainulaadsed väljakaevamistööd algasid 2020. aasta lõpus ja meil on arheoloogilisele leiukohale täielik juurdepääs. Selles kvaliteetses teaduslikus dokudraamas annab iga avastus ja iga leitud reliikvia meile uskumatu ülevaate Põhjamaade sõdalaste elust ning viib meid sammu võrra lähemale selle välja selgitamisele, kes on selles salapärases viikingite kirstus juba üle tuhande aasta peidus olnud.

© Viasat History

Vaata veel: Natside mõrvamüsteeriumid
Esmaspäeval, 20. märtsil kell 22.00

Tegeleme väga süngete teemadega. Ei ole ilmselt üllatav, et ajaloo kõige kurjema režiimi suurkujud olid ka ise ümbritsetud süngetest saladustest, sageli ka mõrvadest. Sari „Natside mõrvamüsteeriumid” keskendub faktidele, esitab tõendeid, testib teooriaid ja jõuab järeldusteni. Sarjas on kasutatud arhiivimaterjale, taaselustamisi, rekonstruktsioone, kaasatud on parimad eksperdid ja ajaloolased ning toodud on uut filmimaterjali sündmuskohtadest. 

© Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress