Viasat History märtsikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. MÄRTS 2024

MÜÜDID: INIMKONNA SUURED MÕISTATUSED

Alates 14. märtsist neljapäeviti kell 22

Tuntud müüdid on meid juba tuhandeid aastaid enda lummuses hoidnud. Seletamatud nähtused, salapärased paigad ja ülivõimetega kangelased tekitavad meis küsimusi, kuid ehk on legendid midagi enamat kui lihtsalt väljamõeldised? 

Sarjas tegelevad teadlased üle kogu maailma meie aja suurimate mõistatuste lahendamisega. Igas osas jälgitakse teadlasi, kes avastavad iidseid haudu,  uurivad artefakte ja osalevad ekspeditsioonidel, et mõista, kust legendid alguse said. Sarjas käsitletakse piiblilugusid, näiteks Iisraeli kadunud hõime, ajaloolisi mõistatusi, näiteks El Dorado otsinguid, ja ajaloolisi isikuid nagu antiikaja kuulsaim kuninganna Kleopatra, aga ka tänapäevaseid linnalegende, nagu näiteks lumeinimesed ja zombid. Sarjas uuritakse seletamatuid juhtumeid ja iidseid legende ning müütide saladusi püüavad lahendada arheoloogid, ajaloolased ja isegi seiklejad.

© 3 x Viasat History

TEINE MAAILMASÕDA: NAISED EESLIINIL

Alates 18. märtsist esmaspäeviti kell 22

Kolmeosalises sarjas keskendutakse silmapaistvate Teises maailmasõjas sõdinud, lennanud ja hukkunud naispilootide, -ajakirjanike, -partisanide ja õrnemast soost spioonide hulljulgele ning senitundmatule ajaloole. Sari heidab lõpuks valgust senikuulmatutele lugudele eesliinil võidelnud julgete naiste ohte täis elust, mis hõlmas ootuste ületamist, eelarvamustest ülesaamist ja tihtipeale ka meestele silmade ette tegemist.

© 2 x Viasat History

TOP GUNS: ELU KUNIGLIKES ÕHUJÕUDUDES

Alates 28. märtsist neljapäeviti kell 22

Dokumentaalsarjas „Tippkutid: elu kuninglikes õhujõududes“ jälgitakse PõhjaŠotimaal Lossiemouthis asuva Ühendkuningriigi kuninglike õhujõudude
eesliinibaasi meeste ja naiste igapäevaelu.

Baas on koduks kiiretele reaktiivpommitajatele ja pikamaa merepatrull-lennukitele ning sarjas tutvutakse lähemalt piloodikabiinide, baasi peakorteri ja meeskondadega, kes kaitsevad Briti taevast ohtude eest. Heidame pilgu eesliini igapäevaelule ja vaatame, kuidas Ühendkuningriigi julgeoleku südameks olevad sõdurid turvavad Ida-Euroopas NATO õhuruumi, patrullivad Põhjamerel, et jahtida kahtlasi Venemaa sõjalaevu, ning suunduvad Lähis-Itta Daeshiga võitlema. Dokumentaalsari on filmitud ka Eestis.

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress