Viasat History maikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. MAI 2024

BETTANY HUGHESI AARETE PLANEET: EESTI

17. mail kell 22

Professor Bettany Hughes sõidab Eestisse. Venemaa, Skandinaavia ja Saksamaa on kogu Eesti ajaloo jooksul selle väikese riigi pärast sõdinud ja selle üle valitsenud.

Nüüdseks vabaduse kätte võidelnud Eesti kultuuris on tänapäevane ühendatud iidsete traditsioonidega, mille alged on maaelus, metsas ja meres. Ta käib Saaremaal, mida võib nimetada ka Eesti viikingisaareks, ja avastab metsalagendikult peidetud püha matmispaiga, kus leidub tõendeid inimohvrite toomisest. Arheoloog Marika Mägi abiga pääseb Bettany salajasse laoruumi ning näeb seal 3. sajandist m.a.j pärinevat maokujulist kuldkäevõru.

Pealinnas Tallinnas uurib Bettany eelmisel suvel väljakaevatud hiiglasliku keskaegse laevavraki lugu. Läände reisides külastab ta Kihnu saart, mida nimetatakse Euroopa viimaseks matriarhaadiks. Mootorrattaga sõitev Mare Mätas, kes on pühendanud oma elu Kihnu kultuuri säilitamisele, räägib Bettanyle saare rahvapärimusest ja tavadest ning tutvustab talle naisi, kes saare ainulaadseid traditsioone elus hoiavad.

© 3 x Viasat History

EGIPTUSE HAUAKAMBRID: IMHOTEP, PÜRAMIIDILOOJA

Alates 12. maist kell 22.00

Arheoloog Zahi Hawass ja tema meeskond asuvad põnevale otsingule, et leida iidsete aegade suurima õpetlase ja Džoseri astmikpüramiidi arhitekti vesiir Imhotepi haud. Selles matmispaigas, mida pole tänaseni leitud, võib peidus olla
vapustavaid aardeid ja see võib paljastada enneolematut teavet Vana-Egiptuse kohta. Kairost lõuna pool asuvat Saqqara nekropoli kaevates avastab  egüptoloogide meeskond maalidega kaunistatud suursugused hauakambrid, kulda täis sarkofaagid ja müstilised muumiad.

© 3 x Viasat History

MUISTSED HIIDLINNAD

Teisipäeviti kell 22.00

Keset karmi kõrbe, järskudele küngastele ehitatud ja mäekülgedele klammerdunud Trooja, Kartaago ja Persepolis on iidsed ja ainulaadsed hiidlinnad, mille on loonud suurimate tsivilisatsioonide geniaalsed ehitajad.

Arheoloogid ja teised eksperdid püüavad ikka veel lahendada nende iidsete linnade kohta säilinud saladusi. Selles sarjas uuritakse uskumatute ehitiste eepilisi disaine. Uurime nende „megametropolide” arhitektuuri, avastame, kuidas nad võimaldasid oma elanikel domineerida, ja saame teada põhjused, miks nad kadusid.

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress