Viasat History aprillikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. APRILL 2024

BETTANY HUGHESI AARETE PLANEET

Alates 19. aprillist reedeti kell 22

Ela kaasa professor Bettany Hughesile, kes avastab sarja kolmandas hooajas uusi hiilgavaid ja erakordseid aardeid. Bettany saab enneolematu juurdepääsu mitmele uuele avastusele ja asub tarkade kohalike giidide abiga järjekordsele unustamatule retkele läbi inimtsivilisatsiooni ajaloo.

Teel külastab Bettany Bulgaarias üht kõige paremini säilinud Rooma amfiteatrit maailmas, vastavastatud iidseid joonistusi Türgis ja isegi üht Albaania kummituslossi. Bettany teekond viib ta kaunitesse Eesti metsadesse, rabavasse Omaani kõrbe ja sätendava Kaspia mere kallastele, et tutvuda hämmastava inseneritöö, kultuuride ja usuga, milles väljenduvad inimkonna kire, vastupidavuse ja koostöö toel tehtud saavutused.

© 3 x Viasat History

VARJUPAIGATA. ANNE FRANKI LOO KIRJUTAMATA PEATÜKK

Laupäeval, 13. aprillil kell 22.00

Anne Frank on sallivuse sümbol ja holokausti nägu. Üks vabatahtlik avastas New Yorgis asuva YIVO arhiivi vanast toimikust aarde: Anne isa Otto kirjad. Kirjavahetus heidab valgust tema piinarikkale võitlusele viisade saamise ja pere holokaustist päästmise eest. Tema viisataotlused lükati ikka ja jälle tagasi ning riigid pöörasid talle järjest selja.

Varjupaiga ja lootuseta Frankid jäid abita ja läksid salajasse tagakotta peitu. Sellest, mis neist pärast avastamist sai, räägitakse intervjuude kaudu Franki perekonna liikmetega: Anne kasuõe Eva Schlossiga, kelle lugu on sarnane, ja Anne nõo Buddy Eliasega.

© 2 x Viasat History

VASTUPANULIIKUMINE: NAD HAKKASID VASTU

Laupäeval, 20. aprillil kell 22.00

Me kõik oleme kuulnud Varssavi geto ülestõusust, kuid paljudel inimestel pole aimugi, kui laialdast vastupanu juudid natside julmusele tegelikult osutasid. Levinud arvamuse kohaselt läksid juudid surma nagu lambad tapalavale. See silmiavav dokumentaalfilm lükkab ümber müüdi juutide passiivsusest, tutvustades ilmekalt nii väikestes kui ka suurtes getodes korraldatud ülestõuse, surmalaagrites korraldatud mässe ja relvastatud vastupanu metsades.

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress