Viasat History oktoobrikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. OKTOOBER 2023

ERIPROGRAMM „EGIPTUSE HOOAEG“

Igal oktoobrikuu teisipäeval algusega kell 22.00 ja argipäevadel alates kell 16.00

Oktoobrikuus rändame ajas tagasi vanasse Egiptusesse ja liitume saladuste jahil arheoloogide ja egüptoloogidega. Esmakordselt linastub meie ekraanidel  dokumentaalsari “Kleopatra saladuslik hauakamber”, mis räägib lähemalt selle legendaarse naise viimsest puhkepaigast. Koos uue sarjaga jõuab ekraanidele ka “Vana-Egiptuse kuningannade” kolmas osa Kleopatra tütre Kleopatra Selene elust. Seegi pole veel kõik, sest egüptoloogia fännid saavad lisaks nautida saateid nagu “Niiluse kallastel”, “Hieroglüüfide saladused”, “Sakkara dešifreerimine”, “Tutanhamon: viimane näitus” ja palju muud.

UUS! „KLEOPATRA SALADUSLIK HAUAKAMBER“

Alates 3. oktoobrist teisipäeviti kell 22.00

Vaatamata sadu aastaid kestnud uurimistööle on Egiptuse viimase kuninganna haud jäänud saladuseks. Tänu uutele avastustele võivad arheoloogid lõpuks ometi olla lähedal Kleopatra viimsele puhkepaigale. Neljaosaline dokumentaalsari viib vaataja Kleopatra jälgedes Taposiris Magna ja Efesose iidsetest linnadest Kreekasse ja Itaaliasse ning Aleksandria merepõhja. Väljakaevamiste, 3D-modelleerimise ja taasetendamise abil kirjeldatakse Kleopatra saatust alates tema olulisematest liitlassuhetest kuni traagilise surmani. Samal ajal tuuakse päevavalgele seda legendaarset naist ümbritsevad saladused.

© 2 x Viasat History

UUS! „ROOMA SÕDURI ARGIPÄEV“

Algab pühapäeval, 8. oktoobril kell 22.00

Oli aeg, mil Rooma sõjavägi oli võitmatu. Nende edu tagas erakordselt võimas armee, mille raskejalaväelased − tuntud kui leegionärid − olid võimekad, distsiplineeritud ja kartmatud. Nad saavutasid peaaegu mütoloogilise staatuse. Vana- Rooma sõjaväelaagrite leiukohad üle Euroopa heidavad uut valgust Rooma sõdurite elule. Hiljutised väljakaevamised Vindolandas Põhja-Inglismaal ja Fourvière’i mäel Lyoni Rooma kvartalis tõid päevavalgele hindamatu väärtusega leiud. Dokumentaalsarjas kujutatud arheoloogiline ja teaduslik uurimus äratab
ellu iidse maailma, et selgitada välja, kes olid need mehed legendaarsete sõdurite taga.

© 2 x Viasat History

UUS! „HIINA UUS TULEMINE“

Algab kolmapäeval, 18. oktoobril kell 22.00

Sari räägib moodsa Hiina kujunemisest läbi 150 aasta ning juhtfiguuride nagu keisrinna Cixi, Mao Zedongi ja Jack Ma mõjust Hiina arengule. Hiina kaotas oma liidripositsiooni, aga taastas endisaegse hiilguse ning kasvas maailma võimsaimaks riigiks. Selles ajaloolises ja geopoliitilises uurimuses selgitame, kuidas Hiina end poliitiliste juhtfiguuride ning tagaplaanil tegutsenud suurkujude toel taas maksma pani. Kaheosalise dokumentaalsarja erakordsed arhiivikaadrid, ainulaadne animatsioon ja sarjas üles astuvad rahvusvahelised ajaloolased aitavad kummutada Lääne arusaama Hiinast.

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress