Viasat History novembrikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. NOVEMBER 2023

IIDSED HÄVINGUD

Alates 16. novembrist neljapäeviti kell 22.00

Igas maailmajaos leidub varemeid: kohti, kus hävinud tsivilisatsioonidest on järel üksnes kivid. Need võivad olla maa alla maetud, džunglilehestiku varjus või peituda moodsa linna rüpes, kuid tekitavad samu küsimusi: kuidas sai midagi nii suurejoonelist hävida ja miks tsivilisatsioonid kokku varisevad?

Sarjas uuritakse arheoloogilisi säilmeid tervest maailmast ja selgitatakse, miks
ajaloo suurimad impeeriumid looduse väele alla vandusid. Teises hooajas vaadeldakse lähemalt minoslasi, rapanuilasi, asteeke, Mochica kultuuri esindajaid, Gröönimaa viikingeid ja Angkor Wati kuningaid ehk Khmeeri impeeriumi esindajaid, kes kadusid maailma suurimate katastroofide tagajärjel. Sarjas jälgitakse iidse maailma suurimaid saladusi uurivate tuntud arheoloogide tööd.

© 2 x Viasat History

HITLERI VÕIM

Alates 4. novembrist laupäeviti kell 22.00

30. jaanuaril 1933 leidis aset üks möödunud sajandit enim mõjutanud sündmusi: Adolf Hitler sai Saksamaal võimule. Kolmeosalises sarjas vaadeldakse lähemalt saatuslikule päevale eelnenut ja sellele järgnenud kohutavaid sündmusi. Uurime, kuidas üks tähtsusetu tundmatu mees sai kiiresti nii võimsaks ja miks inimesed teda järgisid.

Sarjas analüüsitakse ka seda, miks oli Hitler nii kindel sakslaste heakskiidus isegi siis, kui oli selge, et sõda on kaotatud, ja mis pani sakslased holokausti toetama. Hiljuti avastatud pildid avavad tollast rahu- ja sõjaaegset natsiühiskonda ebatavalisest vaatenurgast. Sarjas lahatakse ajalooliste filmimaterjalide, fotode, dokumentide, isiklike ütluste, graafikute ja tuntud ekspertide analüüsi abil  diktatuuri olemust ning keskendutakse juhi ja rahva vahelisele suhtele.

© 2 x Viasat History

WACO: RÄÄKIMATA LOOD

5. novembril kell 22.00 ja 26. novembril kell 23.05

1993. aastal kaotas 82 äärmusliku ususekti Branch Davidiansi liiget Ameerika lähiajaloo kõige vastuolulisema piiramise tagajärjel elu. 23 inimest, kes USA föderaalametnikega peetud vastasseisus surma said, olid Briti kodanikud.

30 aastat pärast tragöödiat valminud sarjas tuuakse vaataja ette nende intiimsed ja tundeküllased lood, mida vahendavad hukkunute lähedased ja tulekahjus ellujäänud, kellest paljud võtavad sel teemal esimest korda sõna.

© 2 x Viasat History

ERIPROGRAMM: JFK MÕRV

Pühapäeval, 19. novembril ja 26. novembril kell 22.00

60 aastat tagasi oli John F. Kennedy autokolonn läbimas Texases Dallases asuvat Dealey Plaza parki, kui presidenti tabas surmav lask.

Oleme valinud välja kolm olulist dokumentaalsarja, milles süvenetakse üksikasjalikult selle saatusliku päeva sündmustesse. Haruldased arhiivkaadrid,
pealtnägijate lood, hiljuti avalikustatud dokumendid ja uus käsitlus mõrva filminud Abraham Zapruderi koduvideost aitavad läheneda sündmusele värske pilguga ning mõelda tagasi päevale, mis muutis USA ajalugu.

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress