Viasat History maikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. MAI 2023

IIDSED MÕRVAMÜSTEERIUMID

Alates 4. maist neljapäeviti kell 22.00

Mõrvadetektiiv Rod Demery ja teadlasest professor Turi King kasutavad
kaasaegseid tehnikaid ajaloo kõige intrigeerivamate mõrvade uurimiseks. Rod
külastab kuriteopaiku ja küsitleb arheoloogidest tunnistajaid, samal ajal kui Turi uurib uusimaid kohtuekspertiisi tõendeid.

Meeskonna uuritavad vanad mõrvad leiavad aset erinevates riikides üle maailma, sealhulgas Itaalias, Šotimaal, Taanis ja USAs. Nad uurivad kahte mõrva Šotimaal: üks on sõjaväelase mõrv ja teine kaugest koopast leitud Picti kummaline surm. Edasi suunduvad nad Itaaliasse, et vaadata lähemalt keskaegse, paljude arvates mürgitatud sõjapealiku müstilist juhtumit… 

Samuti uurivad nad kahte ajaloo kuulsaimat iidset mõrva: jäämees Ötzit ja Taani rabast leitud Tollundi meest. Lõpuks püüavad Rod ja Turi lahendada ka Idaho koopast leitud peata torso müsteeriumi.

Kuueosalist dokumentaalsaadet näeb Viasat Historys alates 4. maist neljapäeviti kell 22.00.

Taanist leitud rabalaip, nn Tollundi mees.

© Viasat History

PAAVST JA SAATAN

Alates 1. maist esmaspäeviti kell 22.00

See neljaosaline dokumentaalsari uurib paavst Pius XII vastuolulist ajalugu enne
Teist maailmasõda, selle ajal ja vahetult pärast seda. Ekspertide meeskonna tuvastatud ja analüüsitud uued ning seni avaldamata dokumendid näitavad, et
Pius XII ja tema lähimate kaastöötajate plaanid päästsid Teise maailmasõja ajal
üle 700 000 juudi.

Lisaks saame teada, kuidas Pius XII takistas Hitlerit kõikvõimalike vahenditega ja tegi täielikku koostööd Saksa natsivastase vastupanuliikumisega.

Sukeldume sellesse tumedasse ajalukku ülevaadete ja tunnistustega, mida pole kunagi varem kuuldud, et saada teada tõde nn musta legendi kohta, keda paljud peavad katoliku kiriku ajaloo kõige vihatumaks paavstiks.

Paavst Pius XII

© Viasat History

AUSTRAALIA KULLAKÜTID

Alates 1. maist esmaspäeviti kell 22.00

Austraaliat on tabanud tänapäevane kullapalavik. Otsijad püüavad rikkaks saada, kuid edukaid on vähe ja enamik näeb oma kullakaevamisunistuste reaalsuseks muutmiseks tohutult vaeva. Võideldes mehaaniliste väljakutsete ja eepilise kullapõuaga, puuduvad neil varanduse päevavalgele toomiseks kaevandusteadmised. Siin tuleb mängu Austraalia veteran-kullakütt Paul Mackie ja tema kaevanduste ümberehitusmeeskond, et aidata ebaedu taas kasumiks muuta. 

Meeskond reisib koos Austraalia karmimatesse metsikutesse piirkondadesse, et aidata jalule kuus raskustes kullakaevandust. On vaid kuus päeva, et teha mehaanilisi parandusi, leida uusi kullamaardlaid, täiendada oskuseid ja renoveerida lagunenud laagriplatse. Meeskonna ülesanne on muuta kullakaevandusi – ja kaevureid – , kaevates sügavale ja aidates abivajajaid.

© Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress