Viasat History juunikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

25. MAI 2023

UUS! VANA-EGIPTUSE KUNINGANNAD

Reedeti 2. ja 9. juunil kell 22.00

Kuulus Kleopatra on vaid üks Egiptuse kuningannade pikast reast selle riigi kolme tuhande aastases ajaloos. Tuginedes viimastele uuringutele ja avastustele,
uurib see uus dokumentaalsari kolme Egiptuse kõige põnevamat naismonarhi.

Vana-Egiptuse kuningannad on ühed suure tsivilisatsiooni kõige põnevamad ja mõistatuslikumad tegelased. Sarja esimene jagu uurib kuninganna Tiye lugu. See daam tõusis silmipimestavatesse kõrgustesse 3300 aastat tagasi.

Teises osas uuritakse šokeerivat lugu Kleopatra IIst, kuulsa Kleopatra VII eelkäijast. Kolmas episood paljastab Kleopatra VII tütre Kleopatra Selene kirjeldamatu loo. Pärast vanemate enesetappu sai Kleopatra Selene oma varanduse tagasi, et saada üheks Aafrika suurimaks kuningannaks.

© 2 x Viasat History

IIDSED MÕRVAMÜSTEERIUMID

Neljapäeviti kell 22.00

Mõrvadetektiiv Rod Demery ja professor Turi King kasutavad kaasaegseid tehnikaid ajaloo kõige intrigeerivamate mõrvade uurimiseks. Rod külastab kuriteopaiku ja küsitleb arheoloogidest tunnistajaid, samal ajal kui Turi uurib uusimaid kohtuekspertiisi tõendeid.

Meeskonna uuritavad vanad mõrvad leiavad aset erinevates riikides üle maailma, sealhulgas Itaalias, Šotimaal, Taanis ja USAs. Nad uurivad kahte mõrva Šotimaal: üks on sõjaväelase mõrv ja teine kaugest koopast leitud Picti kummaline surm. Edasi suunduvad nad Itaaliasse, et vaadata lähemalt keskaegse, paljude arvates mürgitatud sõjapealiku müstilist juhtumit… Samuti uurivad nad kahte ajaloo kuulsaimat iidset mõrva: jäämees Ötzi juhtumit ja Taani rabast leitud Tollundi meest. Lõpuks püüavad Rod ja Turi lahendada ka Idaho koopast leitud peata torso müsteeriumi.

© 2 x Viasat History

UUS! NEETUD AARDED

Alates 15. juunist neljapäeviti kell 22.00

Need on ühed suurimad inimkonnale teadaolevad aarded, mida on austatud ja kardetud sajandeid, kuid paljudel neist on sünge ajalugu, kuna nende loojaid valdas hullus ja viletsus ning nende leidjaid ja hoidjaid tabasid haigus, surm ja ebaõnn.

Selles põnevas sarjas rändame mööda maailma, otsides ajaloo kuulsamaid aardeid, alates vaarao Tutanhamonist kuni Hiina keisri terrakotaarmeeni ja Lootuse teemandist kuni merevaigutoani. Need kõik on objektid, mis on hüpnotiseerinud ja
terroriseerinud neid, kes on need üles otsinud ja neid vaadanud. Neid lugusid räägitakse maailma juhtivate oma ala ekspertidega tehtud intervjuude kaudu, kes seejärel püüavad lahti harutada nende põnevate, kuid hukule määratud objektide taga peituvat saladust. Minge teekonnale nende hindamatute objektide pimedasse
südamesse, millel on sageli inimelu enda ülim hind.

© 3 x Viasat History

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused põnevate ja harivate dokumentaalfilmide kaudu. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikus Eesti teleoperaatorite pakettides.

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress