Viasat History juulikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

3. JUULI 2023

UUS! IIDSED SUPEREHITISED - TAJ MAHAL

Teisipäeval 4. juulil kell 22

Uus dokumentaalfilm paljastab, mis peitub Taj Mahali uskumatu täiuslikkuse taga.

Põhja-Indiasse Agra linna ehitatud monumentaalne mausoleum. See on India Taj Mahali ehitustehnikate ja ajaloo uurimine; ilu sünonüümina on monument inseneriteaduse ja kaasaegse maailma ime ning ühtlasi arhitektuuriline meistriteos. Skaneerides konstruktsiooni ja selle ümbrust satelliidi skaalal molekulaarmastaabis, saavad uurijad seda hoonet uurida nagu kunagi varem, paljastades selle ikoonilise monumendi keskmes olevad ehitusmeetodid, geniaalse inseneritöö ja saladused.

© Viasat History

UUS! KÕIGE VEIDRAMAD ASJAD

Alates 6. juulist neljapäeviti kell 23

Maailma muuseumitesse, laboritesse ja ladudesse on peidetud maakera kõige
erakordsemad esemed. Uute teadussaavutuste ja tehnoloogia abil pääseme neid uurima paremini kui kunagi varem. Selles teises seerias uurime täiesti uut salapäraste ajalooliste objektide komplekti ja avastame nende tõelise eesmärgi; uurime muu hulgas elektrilöögiga haigusi ravinud viktoriaanliku seadme päritolu, neetud kanapotti, iidset Lõuna-Ameerika maski, mis oli värvitud inimverega,
maailma vanimat olemasolevat kaarti ja masinat, mis suudab lugeda teie isiksust.

© Viasat History

HITLERI SALAJANE RELVAÜLEM

Kolmapäeval 12. juulil kell 22

Väidetavalt suri Hitleri salajase relvaprogrammi juht Hans Kammler
9. mail 1945 enesetapu järel. See SS-kindral võttis koonduslaagrite asukaid sunnitöölisteks ja vastutas kümnete tuhandete inimeste surma eest. Ometi on nüüd leitud tõendeid selle kohta, et ta toodi oma teadmiste pärast salaja USAsse ja pääses seeläbi sõjakurjategijana tribunali alla sattumisest.

© Viasat History

II MAAILMASÕJA SUURSÜNDMUSED VÄRVILISENA

Argipäevadel kell 20.55

Silmiavav kümneosaline seriaal jutustab Teise maailmasõja loo läbi konflikti kümne pöördelise sündmuse. Haarav jutustamisviis ning peenelt restaureeritud ja koloreeritud arhiivimaterjal äratavad rahvusvaheliste staarajaloolaste käsitluses ellu selle üliolulise ajajärgu. See on Teine maailmasõda nii, nagu te seda veel näinud ei ole.

© Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress