Viasat History detsembrikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

27. NOVEMBER 2023

KONKISTADOORIDE TÕUS JA LANGUS

Alates 8. detsembrist reedeti kell 22

Aastal 1492 algas Ameerika maailmajao brutaalne vallutamine ja konkistadooride ajastu, mis kestis ligi sajandi. Mehed nagu Columbus ja Cortés omastasid halastamatult ja vägivaldselt suure osa Uuest Maailmast.

Langesid võimsad asteekide ja inkade tsivilisatsioon ning miljonid põlisrahvaste esindajad hukkusid rõhumise, orjastamise ja nakkushaiguste tõttu.

Nüüdiskultuuris kujutatakse konkistadoore julgete kristlike teerajajatena, kuid ajapikku on hakatud valgust heitma ka nende tõusu ja languse varjukülgedele ning ilmsiks toodud mõeldamatud julmused, mida ajendas täitmatu kulla-, võimu- ja kuulsuseiha.

© Viasat History

PARIIS: KADUNUD LOSSI SALADUS

Pühapäeval, 10. detsembril kell 22

Enne Versailles’d oli Versailles – imeline loss Pariisi südames, mille 2000aastane ajalugu ulatub Julius Caesari Gallia vallutamisest Marie Antoinette’i hukkamiseelse vangistamiseni. Kuidas on loss aegade unarusse vajunud ja asendatud üha uute
valitsushoonetega?

Uurides, millal ja miks see kadumaläinud meistriteos loodi, kergitavad eksperdid
poliitilise, sõjalise ja usuajaloo loore, et jõuda eesmärgini – koguda tõendeid alates aastast 52 eKr ja nende põhjal digitaalselt rekonstrueerida kadunud loss, selle mõõtmed ja kuju, ning avastada koos teadlaste ja ajaloolastega selle üllatusi.

© Viasat History

KUNINGANNAD, KES MUUTSID MAAILMA

Alates 12. detsembrist teisipäeviti kell 22

Mõnikord on kuningannadel, keda kaua meeste valitsetud maailmas on kõrvaltegelasteks peetud, olnud tohutu võim ja nad on oma valitsemistavades kuningatelegi silmad ette teinud.

Selles sarjas avastame, millised olid nende kuningannade motiivid ja kuidas nad oma võimu kehtestasid. Räägime aegadest, mil naiseks olemisel olid mõnikord teatavad eelised. Jälgime iga kuninganna võimuletulekut ja uurime nende valitsusaega. Ajaloolaste, akadeemikute ja psühholooide abiga same teada, missuguseid probleeme nad lahendasid ja kuidas igaüks neist valitses ainuomasel viisil. Arutame ka laiemaid teemasid nagu naiste muutuv roll ühiskonnas ja mida tähendas olla nn nõrgem sugupool.

© Viasat History

ERIPROGRAMM "VANA-EGITUSE MARATON"

Esmaspäeval 25. detsembril kell 13.30 ja teisipeäval 26. detsembril kell 13.15

Tule meiega ajarännakule Viasat History eriprogrammis, mis tutvustab Vana-Egiptuse imesid: „Sakkara dešifreerimine”, „Kleopatra salajane hauakamber”, „Egiptuse kadunud püramiid”, ja vaata kindlasti silmapaistvate dokumentaalfilmide esilinastusi: „Giza püramiid: püüeldes tähtede poole”, mis avaldab tuntud püramiidi taevased saladused, ja „Abu Simbel: Niiluse hiiud”, mis tutvustab lummavaid jõeäärseid hiidehitisi. Lülitu egüptoloogia lainele, mis viib sind kõige haaravamate vanaaja saladusteni!

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress