Viasat History augustikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. AUGUST 2023

UUS! TÖÖTAMINE VAENLASE HEAKS

Alates 14. augustist esmaspäeviti kell 22.00

1945. aastal Natsi-Saksamaa üle saavutatud võitu tervitanud rõõmuhõisked asendusid peagi õudusega, kui maailm sai teada Hitleri nimel toime pandud kuritegudest, kuid enam kui 13 miljoni eurooplase saatus jäi täiesti tähelepanuta: sunnitööliste oma, kes olid paljudel juhtudel pelgalt lapsed, kui nad kodust ära viidi ja vaenlase heaks töötama sunniti. See nähtus ei piirdunud koonduslaagritega – polnud Saksa linna ega küla, kus ei oleks olnud sunnitöölisi. See sari räägib paljudest rahvusvahelistest vaatenurkadest nii ohvrite kui ka kurjategijate loo.

© Viasat History

UUS! BETTANY HUGHESI AARETE PLANEET

Alates 18. augustist reedeti kell 22.00

Liituge ajaloolane Bettany Hughesiga, kui ta kergitab taas kaane tsivilisatsiooni kõige vapustavamatelt ja tähelepanuväärsematelt aaretelt, võttes ette uhke teekonna mööda iidseid siiditeid ja vürtsiradu inimloo südamesse. Kasutades nüüdisaegset tehnoloogiat viib Bettany meid Küproselt Türki, mis on eraldusjoon
Ida-Euroopa ja Aasia lääneosa vahel, ning uurib Albaania rikkalikku ja mitmekesist ajalugu – selle elavast pealinnast Tiranast iidsete Rooma varemeteni – ning rändab kuni Jordaania kõrbete ja Aserbaidžaani siiditeedeni, mida seovad sädelev Kaspia meri ja Kaukaasia mäed.

© Viasat History

UUS! KÕIGE VEIDRAMAD ASJAD

Neljapäeviti kell 23.00

Maailma muuseumitesse, laboritesse ja ladudesse on peidetud maakera kõige erakordsemad esemed. Uute teadussaavutuste ja tehnoloogiate abil pääseme neid uurima paremini kui kunagi varem. Selles teises seerias uurime täiesti uut salapäraste ajalooliste objektide komplekti ja avastame nende tõelise eesmärgi; uurime muu hulgas elektrilöögiga haigusi ravinud viktoriaanliku seadme päritolu, neetud kanapotti, iidset Lõuna-Ameerika maski, mis oli värvitud inimverega, maailma vanimat olemasolevat kaarti ja masinat, mis suudab lugeda teie isiksust.

© 2 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress