Viasat History vaatamissoovitused

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

© Viasat History

Viasat History, sisuturundus

7. APRILL 2023

BISMARCK: 24 TUNDI HUKUNI
Laupäeval, 1. aprillil kell 22.00

24. mai 1941: Suurbritannia on šokis, kui Saksa laev Bismarck hävitab vaid kaheksa minutiga kuningliku mereväe uhkuse, HMS Hoodi, ning võib nüüd vabalt merel ringi liikuda ja olulisi varustuskonvoisid uputada. Suurbritanniat ootab ees kapitulatsioon Hitlerile, mistõttu Churchill saadab välja käsu Saksa lahingulaev leida ja uputada. Käsku asub täitma Briti lipulaev HMS Ark Royal admiral Tovey juhtimisel. Enam kui 5000 kuningliku mereväelase ja Hitleri Kriegsmarine’i 2600 sõjaväelase vahel toimub võitlus otsustava lõpuni – hukkuvad tuhanded. Merelahingus osalenud sõjaväelaste ennenägematu vahetu tunnistus annab dramaatilise ülevaate Bismarcki uputamismissiooni viimasest 24 tunnist.

© Viasat History

NORMANDIA: SÕDALASTE MAA
Alates 7. aprillist, reedeti kell 22.00

Alates viikingite sissetungidest kuni Richard Lõvisüdame suurte piiramisteni – Normandia hertsogide ajalugu on uskumatu sõjaline eepos, mis hõlmab rohkem kui 300 aastat. Tegemist on suurepärase saagaga, mida juhivad tormakad vallutajad, kes kõik põlvnevad Rollo the Walkerist. Nad olid põlvkondade kaupa hirmuäratavad sõdalased ja Prantsusmaa kuningriigi kardetuimad vaenlased. Kõik need Normani lipu all sündinud suured sõjapealikud kaitsesid oma territooriumi oma eluga riskides ja näitasid lahinguväljal silmapaistvaid võitlusoskusi. Kolme episoodi jooksul viib see sari teid suurtesse relvakonfliktidesse, mis tegid Normandiast ühe ihaldatuima territooriumi Euroopas.

© Viasat History

NAISED HITLERI LIPU ALL
Esilinastus laupäeval, 8. aprillil kell 22.00

Saksa naisi võidakse tajuda natsirežiimi poolt toime pandud kohutavate kuritegude passiivsete tunnistajatena, kuid paljud neist olid diktatuuri aktiivsed osalised – ja mõned osutusid sama jõhkrateks ja halastamatuteks kui nende tuntumad meessoost kolleegid. Miks sõjajärgne õiglus nende kuritegude ees silma kinni pigistas? Viimase 15 aasta jooksul on uus põlvkond rahvusvahelisi ajaloolasi uurinud tõtt selle kohta, kui sügavalt olid Kolmanda Reichi naised julmustesse segatud. See dokumentaalfilm paljastab seniteadmata lood naistest, kes keeldusid elamast natsimeeste varjus.

© Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress