Viasat History septembrikuu vaatamissoovitused

© Viasat History

VIASAT HISTORY, sisuturundus

1. SEPTEMBER 2023

BETTANY HUGHESI AARETE PLANEET

Reedeti kell 22.00

Liituge ajaloolase Bettany Hughesiga, kui ta kergitab taas kaane tsivilisatsiooni kõige vapustavamatelt ja tähelepanuväärsematelt aaretelt, võttes ette uhke teekonna mööda iidseid siiditeid ja vürtsiradu inimloo südamesse. Kasutades nüüdisaegset tehnoloogiat – ja täiesti ainulaadse juurdepääsuga – viib Bettany meid Küproselt Türki, mis on eraldusjoon Ida-Euroopa ja Aasia lääneosa vahel, ning uurib Albaania rikkalikku ja mitmekesist ajalugu – selle elavast pealinnast Tiranast iidsete Rooma varemeteni – ning rändab kuni Jordaania kõrbete ja Aserbaidžaani siiditeedeni, mida seovad sädelev Kaspia meri ja Kaukaasia mäed.

© Viasat History

UUS! IZNIK, VEEALUNE MÕISTATUS

Pühapäeval 24. septembril kell 22.00

Türgi, 2014: rutiinne õhuvaatlus Izniki järve kohal paljastab ootamatult 4. sajandi Bütsantsi basiilika uppunud jäänused. Selle murrangulise avastuse tagajärjel  hakkavad rahvusvahelised teadlased uurima selle Vana-Rooma linnas Nikaias, mida praegu tuntakse nimega Iznik, ehitatud kiriku hävinemise ebaselget ajalugu ja geoloogiat; kuidas Türgi üks suurimaid järvi basiilika alla neelas, kuidas ja miks see hävitati ning mis juhtus selle kogukonnaga? Uurimise edenedes kerkib esile veel üks suur müsteerium: kas võib olla, et basiilikas tuli kokku Nikaia esimene kirikukogu?

© 3 x Viasat History

UUS! PIIRIALA

Alates 22. septembrist reedeti kell 22.00

See sari uurib Ameerika piirialade legende, sündmusi ja folkloori, mis on nii põhjalikult meie kultuuri põimunud, et Metsiku Lääne ajastust, millega on lahutamatult seotud vesterni filmižanr, on saanud üks Ameerika rahvusliku identiteedi määravaid perioode. Hollywoodi filmid tahavad panna meid uskuma, et kauboid ja indiaanlased võitlesid Metsikus Läänes sageli üksteisega, et kõik kauboid olid valgenahalised, et Ameerika põlisrahvad olid metsikud ja vägivaldsed ilma põhjuseta ning et kõik šerifid olid seaduskuulekad kodanikud – me paljastame nende müütide taga peituva šokeeriva reaalsuse.

© Viasat History

UUS! "POMPEI: VILLA GIULIANA MAETUD SALADUSED

Pühapäeval, 24. septembril kell 19.40

2021. aasta veebruaris tegid Pompei arheoloogiapargi meeskonnad erakordse avastuse: paigast põhja pool kaevati välja hämmastavalt hästi säilinud, peaaegu terve Rooma tseremooniavanker. See ehitud vanker on praeguseks esimene omataoline, mis avastati; naaseme Vana-Rooma juurde koos paljude teadlastega, kes osalesid vankri taastamise kampaanias, et panna see konteksti. Milleks võidi seda kasutada, kuidas sõidukid selle aja jooksul arenesid ja milline oleks liiklus Pompei tänavatel välja näinud?

© 3 x Viasat History

Loe ka neid artikleid

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress