Vampiirid imevad verd meeleldi koos sõpradega

Vampiirnahkhiire käitumise uurimine näitab, et see, kellega koos nad söövad, pole juhuslik.

© Shutterstock

DENIS RIVIN

1. MAI 2022

Vampiirnahkhiirte nimetus ja toitumisharjumused on andnud neile ehk halva maine, aga tegelikult on nad ühed kõige sotsiaalsemad loomad, kes muu hulgas aitavad üksteisel poegade eest hoolitseda ja oksendavad vajaduse korral näljasele liigikaaslasele abivalmilt lonksu verd. Uus uuring näitab, et sotsiaalsus on neile tähtis ka siis, kui nad öösiti toituvad. Nahkhiired, kes üksteist lähedalt teavad, siirduvad tihti koos toiduotsinguile.

Varem on teadlased uurinud vampiirnahkhiiri peamiselt nende pesas viibimise ajal. Selleks, et jälgida nahkhiirte sotsiaalset käitumist nende öiste lendude ajal, varustasid USA Ohio osariigi ülikooli teadlased 50 vampiirnahkhiirt väikese, kaks grammi kaalu­va jälitusseadmega. Need nahkhiired kuulusid paarisajast loomast koosnevasse kolooniasse, mis asus Panamas Tolé linna lähistel paikneva veisefarmi juures ühes puuõõnes.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress