Vähk ründab öösel

Uue uuringu põhjal levivad vähirakud organismis eriti edukalt siis, kui inimene magab, see tähendab öösiti. See avastus võib panna arste ümber hindama, kuidas ja millal vähihaigeid ravida.

© Midjourney / Shutterstock & Lotte Fredslund

LEA MILLING KORSHOLM

JUUNI 2023

Kell on 23, pulss aeglustub, lihased lõdvestuvad ja saabub uni. Keharakud asuvad taastuma ja end parandama. Ühtedele erilistele rakkudele on keha puhkerežiimile siirdumisel hoopis vastupidine mõju. Neile puhutakse justkui sõjasarve: aeg on end jalule ajada, piigid haarata ja lahingusse tormata! Need rakud, mis ennast nüüd „maast lahti ajavad“, on vähirakud. Šveitsi Zürichi föderaalse tehnoloogia­instituudi (ETH Zürich) teadlased on tõestanud, et need ei järgi ülejäänud keha ööpäevarütmi ja aktiveeruvad siis, kui ülejäänud organism puhkab.

Šveitsi teadlaste üllatavad tulemused sunnivad teadlasi ja arste selle kangekaelse haiguse raviviise ning -võimalusi ümber hindama.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress