Uute arvutuste järgi on parim paik elu tekkeks Linnutee keskmest 13 000 valgusaasta kaugusel. Võimalik, et me oleme intelligentsete tsivilisatsioonidega ühenduse saamiseks sellest kohast mitte ainult liiga kaugel, vaid ka viis miljardit aastat hiljaks jäänud.
© Shutterstock
HENRIK BENDIX
1. NOVEMBER 2022
Meie galaktika on tulvil planeete, millel võiks eksisteerida elu. Neid on lausa nii palju, et oleks veider ja ebatõenäoline, kui ühelgi neist poleks elu eales tekkinud. Ometi pole me ühestki kõrgtehnoloogilisest Maa-välisest tsivilisatsioonist midagi kuulnud.
Määratu suured raadioantennid, mida astronoomid kasutavad kaugelt kosmosest saabuvate signaalide registreerimiseks ja analüüsiks, püüavad kinni üksnes müra. See tähendab seda, et kui kusagil lõputus ilmaruumis tõesti leidub intelligentseid olendeid, siis nad kas peidavad endid meie eest väga osavasti või oleme meie erakordselt saamatud otsijad. Võib-olla isegi mõlemat!
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud