Uus teooria: intelligentse elu otsinguil oleme hiljaks jäänud

Uute arvutuste järgi on parim paik elu tekkeks Linnutee keskmest 13 000 valgusaasta kaugusel. Võimalik, et me oleme intelligentsete tsivilisatsioonidega ühenduse saamiseks sellest kohast mitte ainult liiga kaugel, vaid ka viis miljardit aastat hiljaks jäänud.

© Shutterstock

HENRIK BENDIX

1. NOVEMBER 2022

Meie galaktika on tulvil planeete, millel võiks eksisteerida elu. Neid on lausa nii palju, et oleks veider ja eba­tõenäoline, kui ühelgi neist poleks elu eales tekkinud. Ometi pole me ühestki kõrgtehnoloogilisest Maa-välisest tsivilisatsioonist midagi kuulnud.

Määratu suured raadioantennid, mida astronoomid kasutavad kaugelt kosmosest saabuvate signaalide registreeri­miseks ja analüüsiks, püüavad kinni üksnes müra. See tähendab seda, et kui kusagil lõputus ilmaruumis tõesti leidub intelligentseid olendeid, siis nad kas peida­vad endid meie eest väga osavasti või oleme meie erakordselt saamatud otsijad. Võib-olla isegi mõlemat!

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress