Uus inimliik Hiinast on meie lähim sugulane

Hiina teadlased arvavad, et Harbinist leitud 146 000 aasta vanune kolju kuulus meile senitundmatule inimliigile. Kui teadlastel on õigus, võib see tähendada, et neandertallane ei olegi meie lähim sugulane.

© Shutterstock & Lotte Fredslund

ANTJE GERD POULSEN

1. APRILL 2022

Nii sina kui ka kõik teised sind ümbritsevad inimesed on liigilt nüüdisinimesed ehk Homo sapiens’id. Tänapäeval ei ela Maal teisi inimliike, kuid varem on neid – või õieti meid – olnud palju ja erinevaid. Mõnel ajastul on mitut liiki inimesed elanud ka ühekorraga ning saanud omavahel järglasi.

Tavaliselt on nii, et kui Homo sapiens’i kõrvutatakse meie lähima sugulasega, tuuakse tollena välja neandertali inimene ehk Homo neanderthalensis – too oli jässaka, jõulise kehaehituse, madala lauba, suure nina ja laia suuga inimene, kelle säilmed avastati esimest korda 19. sajandil Saksamaalt. Neandertallased elasid Euroopas enne seda, kui Homo sapiens siia ilmajakku jõudis. Kuna me olime osavamad ja taibukamad, tõrjusime nad ajalukku.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress