Uues akus kasutatakse väävlit ja suhkrut

Uut tüüpi liitium-väävelaku maagiline koostisosa on näpu­täis suhkrut. Aku, mille väljatöötamine on kestnud 60 aastat, on kergem ja võimsam kui senised akud ning see kolmekordistaks elektriautode sõiduulatust.

© Shutterstock

MIKKEL MEISTER

1. AUGUST 2022

Kujuta ette akut, mille üks laadimine annab elektri­autole 1000-, 1500- või lausa 2000kilomeetrise sõidu­ulatuse. See aku on palju odavam, kergem ja keskkonnasõbralikum kui praegu elektriautodes, arvutites, nutitelefonides ja teistes kaasaskantavates seadmetes kasutatavad liitiumioonakud. Selline aku on nüüd käeulatuses, kuna teadlastel õnnestus välja töötada sellise aku variant, milles kasutatakse liitiumi, väävlit ja … suhkrut.

Tulemuseks on liitium-väävelaku, mille valmistamine on teadlaste soovi­nimekirjas olnud juba alates 1962. aastast, mil see joonestuslaual välja töötati ning patenditi. Alles nüüd, 60 aastat hiljem, võib see saada argielu osaks.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress