SISUTURUNDUS: Iidne Egiptus, II maailmasõda ja kurikuulsad krüpteeringud – uued dokumentaalsarjad Viasat Historys

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused põnevate ja harivate dokumentaalfilmide kaudu.Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikus Eesti teleoperaatorite pakettides.

IIDNE EGIPTUS - ÜHE IMPEERIUMI KROONIKAD

Alates 5. oktoobrist kolmapäeviti kell 22.00

Umbes 5000 aastat tagasi tekkis Niilusel ajaloo üks suurimaid ja võimsamaid impeeriume: Vana- Egiptus. Tänaseni peetakse seda kummaliseks ja salapäraseks. See hariv 8-osaline dokumentaalsari näitab egiptlaste ainulaadseid saavutusi valitsemises, kultuuris ja ühiskonnas. Rahvusvahelised teadlased ja uurijad dekodeerivad selle kõrgkultuuri põnevaid tahke. Iga episood tõstab esile selle kultuuri põneva aspekti Niilusest jumalate ja kuningateni, suurte metropolide ja nende surmakultuseni, Vana- Egiptuse püramiididest ja naistest kuni sõdadeni ja lõpuks ka esimese arenenud tsivilisatsiooni allakäiguni.

Imeline Teadus
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

KOODI MURDMINE

Alates 6. oktoobrist neljapäeviti kell 22.00

Alates veidratest iidsetest märgistustest kuni juhuslike numbrite ja tähtedeni on koode ja šifreid kasutatud aastatuhandeid salasõnumite saatmiseks, identiteedi varjamiseks ja väljaspool seadust tegutsemiseks. Nende koodide lahtiharutamine võib avada sõjasaladusi, paljastada surmavaid vaenlasi ja isegi dekodeerida kadunud tsivilisatsioone. Uus 8-osaline sari paljastab mõned maailma kuulsaimad ja kurikuulsaimad krüpteeringud, paljastades, kuidas need dekodeeriti, suurepärased mõistused, kes need murdsid, ja müstilised saladused, mida nad varjasid.

SALAJANE ARMEE

Alates 8. oktoobrist laupäeviti kell 22.00

Uus neljaosaline sari räägib uskumatu loo Poola põrandaalusest riigist, mis oli suurim Hitleri- vastaste sisside rühmitus okupeeritud Euroopas. Poolas kohapeal filmitud lugu paljastab põrandaaluse liikumise otsustava osa luureandmete kogumisel, liitlastega suhtlemisel ja Saksa sõjamasina häirimisel. Sari on illustreeritud arhiivikaadritega - millest osa on esmakordselt väljaspool Poolat avaldatud -, aga ka esimest korda üles kirjutatud ja salvestatud aruannete ning tunnustatud ajaloolaste, sealhulgas Varssavi ülestõusu asedirektori Pawel Ukielski ekspertide seisukohtadega. Dokumentaalsari paljastab ka, kuidas Poola põrandaalune liikumine näitas natside metsikuste ees nii uskumatut vastupidavust ja kuidas nende tegevus muutis Teise maailmasõja kulgu.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Madis Aesma
Madis AesmaToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555