Viasat History juulikuu dokumentaalsaadete soovitused

Alates veealustest robotitest kuni iidsete linnade virtuaalse rekonstrueerimiseni – digitaalsed tööriistad aitavad arheoloogidel paremini mõista iidseid linnu ja neis elanud inimesi. Toome välja mõned telekanalil Viasat History esilinastuvad uued dokumentaalsarjad, kus ajaloo analüüsimiseks kasutatakse nii vanemaid meetodeid kui ka uuemaid tehnoloogilisi abivahendeid, et paljastada seni rääkimata lugusid minevikust.

RISTISÕJAD

Alates 1. juulist reedeti kell 22.00

Illustreeritud käsikiri Esimese ristisõja teemal.  Foto: Unknown

Verised ja julmad ristisõjad pidid olema ususõjad, mis teevad lõpu kõigile uskmatutele, kuid nii see ei läinud. Veel tänapäevalgi rakendatakse neid poliitikavankri ette ja need kütavad religioosseid kirgi, sest ei moslemimaailmas ega Läänes mõisteta kogu tõde. Heidame neile legendaarsetele sõdadele uue pilgu ning analüüsime idealiseeritud ajalugu, et selgitada välja, mis kaheksa sajandi eest tegelikult juhtus. Kolmeosalises dokumentaalsaates kasutame põhjalikke arheoloogilisi uuringuid, käime vaatamas iidseid paiku ja loeme tunnistajate ammu unustatud kirjeldusi.

Imeline Teadus
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

SURNUTE HÄÄLED

Alates 10. juulist pühapäeviti kell 22.00

Inglise ajaloolane Bettany Hughes juhib iidse maailma kõige kiivamalt hoitud saladuste kohtuekspertiisi juurdlusi ja toob meie ette erakordsed inimesed minevikust, kelle ta on oma teel üles kaevanud. Bettany kasutab uusimaid tõendeid ja tipptasemel teadust, et luua neist unustatud hingedest intiimseid portreesid. Eepilisi ja mõnikord isegi plahvatusohtlikke ajaloohetki uurides laseb ta vahel isegi nende kadunud häältel kõlada. Selles kolmeosalises sarjas paljastab Bettany meeskond Tutanhamoni saladusi ning rekonstrueerib Vesuuvi vulkaanipurske - ühe ajaloo hullema looduskatastroofi - ohvri identiteedi ja saatuse enne laastavat purset ning pärast seda.

DEŠIFREERITUD AARDED

Eetris igal argiõhtul alates esmaspäevast, 18. juulist, kell 21.00

Dr. Charlotte Roberts skeletti uurimas.  Foto: Production

Avastame kaheksaosalises doksarjas maailma kaheksa suurimat aaret, mille erakordsed saladused on seni varjatuks jäänud. Teadlased uurivad, mis peitub tegelikult piiblist tuttava Paabeli torni ja Egiptuse katkude taga. Sõidame ka Jordaaniasse, et vaadata oma silmaga iidset Petra linna, ja peatume Inglismaal, et avastada Stonehenge'i ja Yorki peata gladiaatorite saladusi. Lisaks sellele uurime kuivatatud peade ja soolaipade saladusi. Eksperdid uurivad iga eset ja asukohta paljude uute meetoditega, ka tipptasemel kohtumeditsiini võtteid kasutades. See aga aitab esmakordselt vapustava tõe juurde jõuda. Arheoloogid, ajaloolased ja teadlased ei jäta vastuseid otsides ainsatki kivi ümber pööramata. Avastage nende aarete ajalugu ja võimalikud tagajärjed, mida nende asjus tõe paljastamine võib kaasa tuua.

Foto: Production

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Madis Aesma
Madis AesmaToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555