Kuidas jääda abielus õnnelikuks?

SISUTURUNDUS

Karmen Maikalu

Kas teie suhe on väärt pingutamist isegi, kui te lihtsalt soovite, et teie suhe pingutamisväärseks saaks? Raamat nimega „Kuidas jääda abielus õnnelikuks?“ on USA Denveri Ülikooli teadlaste ja paljude teiste suhteuurijate poolt 40 aastal jooksul tehtud uuringutel põhineva bestselleri “Fighting for Your Marriage” eestikeelne väljaanne.

Bestselleri “Fighting for Your Marriage” eestikeelne versioon “Kuidas jääda abielus õnnelikuks?” nüüd saadaval! Lisainfo leitav www.prep.ee  

Raamat aitab leida oma tee vastastikuse austuse ja teineteise teadliku aktsepteerimise poole paarisuhtes. Samuti annab raamat paaridele võtme mängulisuse ja partneritevahelise hingelise läheduse avamisele suhtes, mis saab seeläbi pakkuda senisest palju enam rahulolu ja rõõmu.

Imeline Teadus
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

Ehkki raamatu eestikeelse väljaande pealkirjaks on saanud “Kuidas jääda abielus õnnelikuks?”, pakub see palju olulist infot nii paaridele, kes on parasjagu suhtesse astumas, kui ka neile, kes suhtes juba on, või neile, kel suhtes mõni asi lonkab (nagu kõigil meil). Loomulikult on raamat heaks lugemisvaraks ka neile, kes on oma suhtega rahul, et muuta see hea, mis neil juba olemas on, veelgi paremaks. Ehk siis − selle raamatu lugemine tuleb kasuks kõigile!

PREP-programm, millel raamat põhineb, ütleb et kui oled oma suhtega rahul ja tunned sellest rõõmu, siis on palju lihtsam ülejäänud eluga hakkama saada.

Mõnevõrra võib seda võtta hea paarisuhte õpikuna, kuna sisaldab rohkelt praktilisi ülesandeid. Ideaalne kink saabuvaks sõbrapäevaks! PREP-programmide põhjal, millel ka raamat põhineb, juba aastaid paaridele suhtehariduslikke teadmisi ja oskusi jaganud suhteterapeut Kaia Kapsta-Forresteri sõnade kohaselt on värskelt Eestis kirjastatud teos sobilik veel paljudele teistele inimestele, lisaks neile, kes oma suhet parandada soovivad ja proovivad, näiteks ka paaride ja peredega töötavad spetsialistid.

„Abi võivad sealt saada ka need, kes oma suhte lõppemise põhjuseid analüüsivad, ja ka need, kes tunnevad, et soovivad suhet luua ning tahaksid kõige sellega kaasneva jaoks valmis olla,“ leiab naine. „Isegi programmi juba läbinutele võib sellest kasu olla. Kohapeal ei jõua ju alati kõike konspekteerida ja siis on hea hiljem rahulikult raamatust üle lugeda.

Forresteri hinnangul on tegemist tõeliselt inspireeriva lugemisega, mida lugedes tabab tihtipeale äratundmine, et just seda mõtet olen isegi veeretanud, aga sõnadesse panna osanud ei ole. Samas kinnitavad kõike raamatus kirjeldatut teaduslikud uuringud ning arutelud, mis pikkade aastate jooksul läbi viidud.

Hermaküla on PREP-programmiga aidanud sadu paare

Me kõik tahame olla õnnelikud ja me usume pulmapäeval, et meie suhe jääb püsima. See on suurepärane ja täiesti tõepärane alge suhtesse astumisel või selle kinnitamisel. Pärast mesinädalaid, olgu neid siis aasta või paar, kipub hall argipäev suhtesse saabuma ja kui läheb halvasti nagu pooltel paaridel, siis öeldakse, et me kasvasime lahku ja minnakse oma teed.

„Iga hea, kallis ja väärtuslik asi, mis kasvab, olgu see siis porgand, laps või investeerimisfond, vajab hoolt ja tähelepanu. Suhe samamoodi! See ei kasva iseenesest. Peab väetama ja valvama ja hoolt kandma. See raamat on hea suhte hooldusabi,“ kirjeldab koolitaja Hannes Hermaküla.

Hermaküla on PREP-programmi raames koolitanud üle 700 inimese ning lisaks andnud PREPi tutvustavaid loenguid alates perearstide liidust kuni gümnaasiumiõpilasteni välja! Tema sõnul saavad PREPi põhimõtetest abi absoluutselt kõik paarid.

PREP lahti kirjutatuna on paarisuhte rahulolu edendamise programm ja selle printsiipide rakendamine aitab suhtes suuremat rahulolu saavutada. „See aitab keerulistel olukordadel rahulikult ja konstruktiivselt rääkida. Aitab paarisuhte probleemides lahendusteni jõuda. Aitab oma kaasat rohkem märgata ja hinnata. Aitab enda ootustes ja südamesoovides rohkem selgust saada. Aitab suhtes ja seksuaalelus sädet elus hoida,“ kinnitab Hermaküla.

PREP on Paarisuhte Rahulolu Edendamise programm, milles osalemise võimaluste kohta saab kõige lihtsamini infot lehelt prep.ee. Eestis on 2022. aasta alguseks PREP-koolitatud üle 5000 inimese.

Psühholoog soovitab!

Psühholoog ja pereterapeut Karmen Maikalu ütleb, et on oma ameti tõttu lugenud paarisuhtealast kirjandust väga palju, ent raamatut “Kuidas jääda abielus õnnelikuks?” kätte võttes oli ta lihtsalt hämmastunud sellest, kui suurepärase teosega on tegemist. „Raamat on kirjutatud mõnusas ja lihtsalt loetavas võtmes, pikitud vahepeal hea huumoriga ning kõnetab lugejat väga otse ja isiklikult. See pole igav teooria, vaid väga praktiline käsiraamat eluliste näidetega, kus iga teema juures on toodud ka harjutused, mida lugeja saab kohe teha − näiteks erinevad küsimustikud iseenda ja oma suhte analüüsimiseks või konkreetsed ülesanded paaridele koos vestlemiseks. Raamatus on hõlpsalt järgitavad juhised, kuidas teineteist paremini mõista, kuidas keerulisel teemal ilma tülli minemata vestelda, kuidas samm sammu haaval mingisugust probleemi lahendada või tuua paarisuhtesse tagasi lähedust, sära ja särtsu,“ kirjeldab Maikalu.

„Raamat annab kindlust, et pikaaegne lähedust ja rõõmu pakkuv paarisuhe on võimalik ja teostatav. See on mõeldud nii neile, kes on oma suhtega rahul ja soovivad ka tulevikus suuremaid probleeme ennetada, kui ka neile, kes igatsevad suhtest midagi enamat, kui see praegu on. Samuti on see raamat suurepärane töövahend paarisuhtega töötavatele spetsialistidele − psühholoogidele ja terapeutidele,“ lisab ta.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Madis Aesma
Madis AesmaToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555