Viasati veebruari dokumentaalsaadete ja filmide soovitused.

SISUTURUNDUS

Viasat History äratab ellu ajaloolised sündmused läbi põnevate ja harivate dokumentaalfilmide. Telekanali programm keskendub Euroopa ajaloole, paljastades mineviku saladusi ja tuues välja nende mõju meie tänapäeva elule. Viasat History telekanal on saadaval enamikes Eesti teleoperaatorite pakettides.

KÜLMUTATUD AJALOOJUHTUMID

Esilinastub igal argipäevaõhtul esmaspäevast, 7. veebruarist kell 22.00

Imeline Teadus
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.

Uus 6-osaline sari võtab käsile mineviku kõige mõistatuslikumad surmajuhtumid ja mõrvad, et heita neile uus pilk tänapäevase kohtumeditsiini ja arheoloogia võimalustega. Me reisime Ramses III aja Vana-Egiptusest renessansiaega ja jõuame välja Marilyn Monroe salapärase surmani Hollywoodi kuldajastul. Saatejuht on rahvusvahelist menu pälvinud näitleja Florence Kasumba, kes võtab luubi all kõik juhtumitega seotud kahtlusalused ja teooriad. Ta uurib virtuaalselt taastatud kuriteopaiku, analüüsib asitõendeid ja paneb kokku kriminaalekspertide rühma, kes püüavad laboris tõelisi asitõendeid populaarsetest müütidest lahus hoida.

DOKFILM. TROOJALASTE KADUNUD LINNAD

6.02 ja 13.02 kell 22.00

Uued uskumatud asitõendid paljastavad tõe loo kuulsa müüdi taga. Türgi teadlased paljastavad uusi saladusi minevikust. Nad korraldavad väljakaevamisi linna varemetes, mida paljud peavad Troojaks. Amsterdamis tegelevad arheoloogid avastustega, mis tehti kunagi Hisarliki väljakaevamistel. Kuna arheoloogiateadus on vahepeal kiiresti arenenud, annavad ka vanad andmed nüüd uut infot Trooja otsingute kohta. Kreeka arheoloogid leiavad aga jõuka linna varemed, millel võib Troojaga seos olla. Kas sellest linnast leitud aarded aitavad tuua päevavalgele veel teisigi ümbruskonna saladusi?

DOKFILM. MUSSOLINI - FAŠISTLIK IMPERAATOR

Esilinastub laupäeval, 12. veebruaril kell 22.00

Foto: Library of Congress

Mussolini võimuletõusust täitub tänavu sada aastat ning tänu ametlikele arhiividele ja amatöörfilmidele ning tema režiimi ajal elanud inimeste, nii endiste toetajate kui ohvrite mälestustele aitab see dokumentaalfilm avastada fašistliku võimu mehhanismi, vägivallakultust ja riiklike repressioonide poliitikat, mis tõukas Itaalia katastroofi teele.

Viasat Nature on dokumentaalkanal, mis jutustab inspireerivaid lugusid meie planeedist, loodusest, loomadest ja inimeste suhtest meid ümbritsevaga. Kanali programm on kaasahaarav, meelelahutuslik ning õpetlik. Viasat Nature on saadaval Eesti parimate teleoperaatorite pakettides. Telia ning Elisa klientidele on kanal saadaval ka noppekanalina hinnaga al 0.99€.

HITTDOKSARI! SURIKAADI MAAILM. DÜNASTIA ESILETÕUS

Esilinastub igal argipäevaõhtul esmaspäevast, 7. veebruarist kell 19.00

Akida and littermate sister - Meerkat Manor _ Season 5 - Photo Credit: Caroline Hawkins/BBCA  Foto: Elliot Jones/BBCA

Miljonite televaatajate poolt armastatud doksari on tagasi uue hooajaga! See sari on omamoodi nagu tõeline Mehhiko seebikas. Peategelased on vaid 30 cm pikkused, nad elavad maa-alustes urgudes ning söövad ussikesi, sitikaid ja sisalikke. Me õpime kõiki tegelasi sama hästi tundma nagu inimtegelastega seebiooperites. Kuid surikaatide suhted, surmajuhtumid ja konfliktid on vägagi päris. See põnev hooaeg kujutab endast kolme surikaadiperekonna saagat. Nende ühiseks esivanemaks oli legendaarne matriarh Flower. Naabrid ja rivaalid on tihti sugulased, aga peavad võistlema toidu ja varude pärast keskkonnas, kus toimuvad parasjagu suured muutused - selleks on Kalahari kõrb Lõuna-Aafrikas.

Jaga lugu:
Klienditeenindus
KlienditeenindusVana-Lõuna 39/1, 19094 TallinnTel: 667 0099 (tööpäeviti 9–17)
Rain Väät
Rain VäätVastutav väljaandjaTel: 667 0044
Madis Aesma
Madis AesmaToimetajaTel:
Kairi Kalmann
Kairi KalmannDisainerTel:
Piret Pihlak
Piret PihlakKeeletoimetajaTel:
Sirle Kübar
Sirle KübarReklaamimüügi projektijuhtTel: 56845555