Virtuaalvaluuta katkematu ahel

25. mai 2018, 16:43
Digitaalset valuutat bitcoin’i saab nüüd kasutada üüri ja arvete maksmiseks restoranides.

Bitimündist on saanud kehtiv raha. 2017. aastal ületas ühe bitcoin’i väärtus 300 grammi kulla oma. Mündi tehniline lahendus võib muuta pangad ja ametivõimud ebavajalikeks.

Ameeriklane Erik Finman sai 12aastaselt oma ristiemalt kingituseks 1000 dollarit. Ristiema manitses poissi säästma seda raha kõrghariduse eest maksmiseks, kuid koolist tüdinud Erikul olid teised plaanid. Tema vanem vend oli rääkinud internetis levivast uuest virtuaalsest valuutast bitcoin’ist ehk bitimündist. Ainult vähesed inimesed olid kuulnud sellest krüptomündist, mille väärtus toona, 2011. aastal, oli 12 dollarit. Erik võttiski kuulda venna nõuannet vahetada kingiks saadud raha digitaalseteks bitimüntideks.

Kaks aastat hiljem oli Erik Finmani 1000 dollarist saanud juba 100 korda suurem varandus. Ta ei müünud oma bitimündikogu veel maha ja see osutus targaks otsuseks. 2017. aastal hakkas internetivaluuta kurss jõudsalt kasvama ning kui Erik Finman sai juunis 18aastaseks, oli tema bitimüntide väärtus kasvanud just miljoni dollarini. Ta jättis kõrgkooli pooleli ja asutas Silicon Valleys isikliku ettevõtte.

Bitcoin on oma olemuselt palju enamat kui investeerimisobjekt. Selle valuuta taga on plokiahelaks nimetatav tehnoloogiline lahendus, millel on potentsiaali teha ühiskonnas revolutsiooni. See võib muuta üleliigseks pangad, ametivõimud ja paljud ettevõtted.

Loe revolutsioonilisest uuest rahast lähemalt juunikuu Imelisest Teadusest.

Vaata kõiki uudiseid

Toetajad:

Telli ajakiri

Telli National Geographic
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri.
Ajakiri ilmub ühe korra kuus, iga kuu alguses.
Hind: e-arve püsimaksega 6,95 €, 1 aastaks 79 €
Telli Ajakiri