Üle poole miljoni koeraga uuringust selgusid kõige pikaealisemad tõud

© Shutterstock

MADIS AESMA

6. VEEBRUAR 2024

Uuringu viis läbi Suurbritannia heategevusorganisatsioon Dogs Trust, abiks olid Liverpoolis asuva John Mooresi ülikooli eksperdid. Töö avaldati 1. veebruaril teadusajakirjas Scientific Reports.

Teadlased kirjeldavad töös, kuidas erinevad faktorid nagu tõug, keha suurus, sugu ja näokuju on seotud sellega, kui kauaks mingi koeratõug elab. Kokku oli uuringusse kaasatud 150 erinevat tõugu koera ja ka krantse. Andmeid oli kaasatud lausa 584 734 koera kohta.

Leiti, et keskmine eeldatav eluiga kõigi koeratõugude (ja krantside) peale oli 12,5 aastat. Kõige pikema keskmise elueaga leiti tõukoerte seast olevat suhteliselt haruldane, isegi ohustatuks peetav väike karjakoeratõug nimega Lancashire heeler. Need koerad elavad 15,4 aastaseks. Tiibeti spanjelid olid teisel kohal 15,2 keskmise eluaastaga, kääbustaksid kolmandal 14 aastaga. Kõik need kolm on väikest mõõtu koeratõud.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress