Tuntud ravim suudab taastada hiirte mälu

Vähemalt 55 miljonit inimest üle maailma põeb dementsust ja nende hulk kasvab ilmselt inimkonna vananedes plahvatuslikult. Nüüd selgus uuringust, et praegu kasutatav HI-viiruse ravim võib hiirte ja võib-olla ka inimeste mälu taastada.

© Shutterstock

NANNA VIUM

1. DETSEMBER 2022

Meie mälu teeb kogu aeg meie heaks tööd. See ütleb meile, kus me käisime ja kuhu oleme teel. Lisaks aitab see meil meenutada mälestusi, näiteks sõbraga kohtumist paar päeva tagasi. Meenutus omakorda võib viia su mõtted teisele sündmusele, mis kohe pärast seda kohtumist toimus. Nii me mäletame: mälestused on põimunud võrgustikuks, milles on sündmused omavahel risti-rästi seotud. Meie mälus ei ole mälestused eraldi üksikute sündmustena, mida arhiivist ilma kontekstita välja tõsta saame.

Vanusega kaotame võime mälestuste vahel žongleerida. Seda tõika püüavad nüüd uuringus osalenud teadlased muuta. Nad avastasid, et üks tuntud HIV-ravim suudab taastada hiirtel mälu ning võib-olla mõne aja möödudes ka inimestel.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress