Me oleme juba aastakümneid otsinud kosmosest Maa-väliste tsivilisatsioonide jälgi, aga asjata. Universum on seni olnud meie raadioteleskoopidele tumm, vähemasti arusaadavaid sõnumeid pole saadud. Osa teadlasi arvab, et tulnukate jälgi tuleks otsida hoopis meie planeedi meredest.
© Shutterstock
HENRIK BENDIX
JUUNI 2023
Okeaanias Paapua Uus-Guinea kohal hõõguv tulekera valgustas 8. jaanuaril 2014 põhjataevast. Manuse saarest umbes 300 kilomeetri kaugusel sööstis läbi Maa atmosfääri meteoor. Taevakivi tükid sadasid merre. Oli see ikka tavaline kivi?
Rühm kosmoseteadlasi asub varsti isemoodi õngitsusretkele. Paika, kus objekti fragmendid Vaiksesse ookeani langesid, sõidab uurimislaev. Sellel on küljes traalseade, mis on varustatud tugevate magnetitega. Seda on vaja seetõttu, et teadlased ei asu merepõhjast otsima mitte kosmilisi kivitükke, vaid hoopis Maa-välise kosmoseaparaadi jäänuseid.
Meteoriite kukub iga päev Maale tuhandeid. Mõne arvutuse järgi langeb meteoriitset materjali Maale kokku lausa 48 tonni päevas. Neis pole niisiis midagi erilist ja seetõttu võib tunduda kummaline, miks tahavad teadlased investeerida raha ja aega kahtlustusse, et Manuse saare piirkonnas kukkus merre just ufo, mitte tavaline meteoriit.
Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.
© 2022 Imeline Ajalugu - Kõik õigused kaitstud