Tulnukate jäljed ootavad merepõhjas

Me oleme juba aastakümneid otsinud kosmosest Maa-väliste tsivilisatsioonide jälgi, aga asjata. Universum on seni olnud meie raadio­teleskoopidele tumm, vähemasti arusaadavaid sõnumeid pole saadud. Osa teadlasi arvab, et tulnukate jälgi tuleks otsida hoopis meie planeedi meredest.

© Shutterstock

HENRIK BENDIX

JUUNI 2023

Okeaanias Paapua Uus-­Guinea kohal hõõguv tulekera valgus­tas 8. jaanuaril 2014 põhja­taevast. Manuse saarest umbes 300 kilomeetri kaugusel sööstis läbi Maa atmosfääri meteoor. Taevakivi tükid sadasid merre. Oli see ikka tavaline kivi?
Rühm kosmoseteadlasi asub varsti isemoodi õngitsusretkele. Paika, kus objekti fragmendid Vaiksesse ookeani langesid, sõidab uurimislaev. Sellel on küljes traalseade, mis on varustatud tugevate magneti­tega. Seda on vaja seetõttu, et teadlased ei asu merepõhjast otsima mitte kosmilisi kivitükke, vaid hoopis Maa-välise kosmoseaparaadi jäänuseid.

Meteoriite kukub iga päev Maale tuhandeid. Mõne arvutuse järgi langeb meteoriitset materjali Maale kokku lausa 48 tonni päevas. Neis pole niisiis midagi erilist ja seetõttu võib tunduda kummaline, miks tahavad teadlased investeerida raha ja aega kahtlustusse, et Manuse saare piirkonnas kukkus merre just ufo, mitte tavaline meteoriit.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress