Tulnukad läkitavad meile kvantkirju

Teadlased on aastakümneid uurinud kosmosest pärit raadiokiirgust, lootes sellest leida mõnel kaugel planeedil elava intelligentse olendi saadetud sõnumeid või signaale. Siiani pole see töö vilja kandnud. Nüüd arvatakse, et võib-olla püüavad tulnukad meiega ühendust saada hoopis teisiti. Seetõttu otsivad astronoomid intelligentse elu jälgi kosmosest laserite ja superarvutitega.

© Shutterstock & Lotte Fredslund

MIKKEL MEISTER

1. MÄRTS 2023

Nähtamatutes osakestes võib sisalduda elumärk

Igas sekundis vuhiseb su kehast läbi umbes 100 000 miljardit neutriinot, ilma et sa seda tähele paneksid. Neutriinod on elementaarosakesed, millel ei ole elektrilaengut. Kuna need ei osale elektromagnetilises ega tugevas vastasmõjus, on neid väga keeruline jälgida. Mõõtmeilt on need võrreldavad elektroniga. Osa teadlasi arvab, et neid osakesi saab kasutada maailmaruumi sõnumite saatmiseks. Kuna neutriinosid ei takista miski, ei läheks nendega saadetav sõnum kaduma. Seesama neutriinode omadus on ühtlasi nende puudus, sest see teeb nende registreerimise väga keeruliseks. Mis kasu on teele saadetud kirjast, kui adressaadil on seda raske kätte saada?

Neutriinosid registreeritakse suurte maa-aluste detektoritega. Osa teadlasi usub, et tulnukad saadavad nende osakestega meile sõnumeid.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress