Tulevikuinimene laksutab mürgiseid hambaid

Jaapani teadlaste uurimusest selgub, et inimese süljenäärmed sisaldavad geene, mida on tarvis sülje mürgiseks muutmiseks. See avastus tähendab, et vaja on kõigest paari mutatsiooni, et sinu järeltulijate hammustus oleks sama tappev kui mõne mao oma.

© Shutterstock & Claus Lunau

JONAS GROSEN MELDAL

1. VEEBRUAR 2022

Sinu süljes on peidus suur hulk mürgiseid aineid. Kui need satuksid teise inimese veresoonde, siis need võiksid lõiku­da veres leiduvad valgud väikesteks tükkideks, langetada drastiliselt ohvri vererõhku ning panna vere kehast pidurdamatult välja voolama. Kõlab nagu õudusjutt, kuid side reaalsusega on sellel stsenaariumil täiesti olemas.

Eelmisel aastal Jaapanis Okinawa teadus- ja tehnoloogiainstituudis valminud uuringu käigus tehti kindlaks, et inimesel on olemas potentse mürgi valmistamiseks geneetilised tööriistad. Me ei muutu mürgisteks homme ega ülehomme, aga kauges tulevikus pole see sugugi võimatu. Pole välistatud, et kunagi võib evolutsioon tuua kaasa selle, et Maal liiguvad tõepoolest ringi niisugused inimesed, kes on võimelised lööma hambad liigikaaslase (või miks mitte mõne muu looma) kehasse, misjärel mürgine sülg tolle verre jõuab ja ohvri halvab või tapab. Sõna otseses mõttes verd tarretama panev väljavaade, mida ei saa välistada.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress