Tulemas on uus koeraallergiavastane vaktsiin

Kui su silmad hakkavad koera läheduses vett jooksma ja põhjus pole jällenägemis­rõõm, võid sa olla üks paljudest, kellel on koeraallergia. Nüüd on pandud alus vaktsiinile, mis peaks selle vastu aitama.

© Shutterstock

DENIS RIVIN JA NANNA VIUM

1. AUGUST 2022

Jaapani Osaka prefektuuri ülikooli teadlased on täpselt teinud kindlaks valgu, mis põhjustab enamiku koertega kokku puutunud inimeste allergilistest reaktsioonidest. See on hea uudis kõigile koeraallergia all kannatajatele, sest valgu kindlaks tegemine on esimene samm vaktsiini välja töötamise teel.

Inimestel kutsuvad koerte suhtes allergilisi reaktsioone esile seitset tüüpi allergeenid. Neist levinuim on Can f 1 ning see ongi uue uuringu pöördepunkt. Allergeen Can f 1 on pärit koerte keelelt, nahalt ja süljenäärmetest ning arvatakse, et see põhjustab kuni 75 protsenti kõikidest koertega seotud allergilistest reaktsioonidest inimesel.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress