Tulekul on meestele mõeldud beebipillid

Peagi võivad kondoomile lisanduda uudsed rasestumisvastased vahendid meestele. Mitmel pool maailmas töötatakse välja meeste antibeebipille ja hormoongeele ning erinevalt varasemast osatakse neid ennetusvahendeid valmistada nüüd niisugustena, et neil pole kõrvaltoimeid.

© Shutterstock

CHARLOTTE ANTSCHLUKOV-KJÆR

1. AUGUST 2022

Apteegiriiulitel on küllaga kõikvõimalikke naistele mõeldud rasestumis­vastaseid vahendeid. Naiste antibeebipillid on olnud müügihitt alates 1960ndaist, mil need turule tulid (tõsi, tollal mõistagi mitte meil, toonases NSV Liidus). Hiljem on neile lisandunud hormoonspiraalid, pessaarid ja tuperõngad.

Meestele on rasestumisvastaste vahenditena (õigem oleks justkui öelda rasestamis- või viljastamisvastaste vahenditena) saadaval ainult kondoomid. Ja nii on see olnud aastasadu alates nendest aegadest, mil mehed hakkasid oma peenisele lambasoolest, kalade ujupõitest või linast valmistatud kondoome tõmbama. Õige varsti peaks siiski ka meestele lisanduma uudne vahend, mis tagab, et vahekorra tagajärg ei ole naise soovimatu lapseootele jäämine. Praegu arendatakse välja meestele mõeldud antibeebipille ja erilisi kehale määritavaid hormoongeele. Teadlased on proovinud meeste beebipille välja töötada tegelikult juba üsna kaua, üle poole sajandi, ning esimesed kliinilised katsed tehti nendega juba 1970. aastail USAs. Uudsed meeste beebi­pillid on alles katsefaasis, aga need on siiski lähemal riiulitele jõudmisele kui kunagi varem.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress