Tõsielusari otse punaselt planeedilt

2023. aastal jõuavad esimesed inimesed Marsile ja kogu maailm saab nende elu tõsielusarjana televiisorist vaadata. Niisuguse erakordse ja üsna kõmulise lubaduse käis 2012. aastal välja projekti Mars One algataja Bas Lansdorp. 2023. aasta on teadagi ammu käes, kuid Marsil veerevad ikka ainult kulgurid. Mis on ettevõtmisest praeguseks saanud?

© Shutterstock

KARIN DITIEVSEN

1. MAI 2023

Bas Lansdorp lausus dramaatilised sõnad: „Sa ei tunne enam iial tuult puhumas juustes. Sa ei kuule läbi lume kõndimise heli. Sa ei kuule lindude laulu väljas.“

See hollandlane pälvis 2012. aastal kogu maailma tähelepanu oma projekti Mars One avalikustamisel. Lansdorp kavat­ses Mars One’i käigus saata esimesed inimesed Marsile juba 2023. aastal. Erinevalt varasematest Marsi lendude plaanidest ei näinud Lansdorpi lahendus ette inimeste tagasi Maale toomist. Kes juba punasele planeedile läks, see pidi sinna oma elupäevade lõpuni ka jääma. Iga paari aasta tagant oli plaan jälle mõni uus kolonist eelmistele järele saata. Taga­si ei plaanitud tuua kedagi. Just see­pärast ei olnukski missiooni liikmeil enam kunagi võimalik tunda tuult ja kuulda lindude laulu.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress