Tennessee loomaaias tuli ilmale ainulaadne kaelkirjakutitt

31. juulil sündis USAs Tennessee osariigis väike kaelkirjak, kelle kasukal pole mitte ühtki laiku. Zooloogid ütlevad, et ta on suure tõenäosusega maailmas ainuke selline loom. Tema karvkate on ühtlaselt pruun.. 

© VIA REUTERS

MADIS AESMA

24. AUGUST 2023

Loomalaps on kaelkirjaku alamliigist, mille ladinakeelne nimetus on Giraffa camelopardalis reticulata. Selle liigi puhul võib mõnikord juhtuda, et ilmale tulevad ilma laikudeta, ühevärvilised pojad. Kuid loomaaia direktor David Bright ütles Tennessee telekanalile WJHL, et loomaaia töötajad on võtnud ühendust teiste loomaaednikega üle kogu maa, ja keegi pole midagi niisugust varem oma silmaga näinud. Tõsi, väidetavalt olla üks niisugune loom sündinud 1970. aastatel ühes Jaapani loomaaias.

Kaelkirjakute karvkattel olevad tumedad laigud ei paikne seal sugugi juhuslikult, vaid vastsündinud kaelkirjak pärib mustri oma emalt. Arvatavasti moodustavad tumedad laigud heledama põhikarvkattega koos varjevärvuse. See tähendab, et looduses oleks ühevärvilisel, heledal kaelkirjakuvarsal üsna raske ellu jääda.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress