Tegelikkust pole olemas... tegelikult

Imepisikeste akrobaatide armee vallutab su toa. See on hallutsinatsioon. Sinu aju on need tegelased ise loonud. Aju kasutab sedasama trikki ka siis, kui see loob seda, mida sa tegelikkuseks pead ja nimetad.

© Shutterstock

GORM PALMGREN

1. MAI 2022

Härra B-d ümbritsesid päevast päeva pisikesed mehikesed. B. oli kõrgharitud 25aastane abielumees, kes oli alles äsja suutnud piiri panna ohtrale alkoholi tarvitamisele. Väikesed olendid, keda ta joomise lõpetamise järel nägema hakkas, olid umbes 30 sentimeetri pikkused, suurte silmade, kummaliste suude ja veidrate ilmetega. Nad kõndisid tal kodus sabas, seljas kirevad riided. Ta kuulis nende sammude müdinat oma põrandal.

Kui B. oli pidanud kaks nädalat eba­tavalisi kaaslasi taluma, otsustas ta arsti juurde minna. Tuli välja, et ta kannatab vaevu­se käes, mida nimetatakse delirium tremens’iks ehk joomahulluseks. See tabab neid, kes pikka aega järjest palju alkoholi tarvitavad ja siis joomise lõpetavad. Alkoholi võõrutusnähud on sellisel puhul väga karmid ja ohtlikud ning hallutsinatsioonid on ainult üks osa neist.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress