Tapjaks sündinud

Ükski teine loomariigi selts pole välja töötanud nii palju kavalaid meetodeid oma saagi tapmiseks kui ämblikulised. Roni koos Imelise Teadusega õõvastavasse kleepuvaid lassosid, nähtamatuid lõkse ja ohvri kerre tungivaid mürgiastlaid täis maailma!

© Shutterstock

JONAS GROSEN MELDAL JA MORTEN KJERSIDE POULSEN

10. VEEBRUAR 2024

Tapamasin on töötanud miljoneid aastaid

Esimesed ämblikuliigid tekkisid peaaegu 400 miljonit aastat tagasi ning praegu on Maal üle 45 000 liigi. Eestis on ämblikulisi – ehk argiselt öelduna ämblikke – üle 500 liigi. Maailmajagudest on ainuüksi Antarktika täiesti ämblikuvaba.

Inimese seisukohast on ämblikud suuremalt jaolt kasulikud loomad, vähendades tublisti sääskede ja kärbeste hulka meie elamute ümber. 2017. aastal avaldasid kaks Euroopa teadlast uuringu selle kohta, kui palju putukaid hävitab maailma ämbliku­populatsioon igal aastal, ja tulemus oli peadpööritav: nahka pistetud putukate oletuslik kogumass jääb 400 miljoni ja 800 miljoni tonni vahele.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress