Füüsikaseadused mõistavad tohutu inimhulga surma

Igal aastal juhtub kusagil maailmas nii, et kokku tulnud inimhulgast saab surmalõks, milles lämbuvad sajad abitud ohvrid. Värskest uuringust selgus, et seda ei põhjusta inimeste paanikasse sattumine, vaid see juhtub halastamatute füüsikaseaduste tõttu.

© Shutterstock

STINE OVERBYE

23. AUGUST 2023

Juba neli tundi enne tragöödia tegelikku algust valitseb Lõuna-Korea pealinna Souli rahvarohkes Itaewoni linnaosas kaos. Metroojaamast voogab tuhandeid peomeeleolus noori inimesi kitsastele põiktänavatele, kus baarides, ööklubides ja restoranides põntsub hoogne tantsumuusika. Nii­suguseks pidutsemiseks on ka põhjust. On 2022. aasta 29. oktoober ning esimest korda kolme aasta jooksul tähistatakse koroona­piiranguist priid halloween’i õhtut. Linna peal pidutseb üle 100 000 inimese. Paljud neist tunnevad end tihedas rahvahulgas ebaturvaliselt. Kell 18.34 saab päästeamet esimese hädaabikõne.

„Osa inimesi ei saa tänaval edasi liikuda, osa surutakse tagasi,“ kurdab helistaja. „Selline tunne on, et meid pressitakse surnuks. Mina pääsesin vaevu tulema. Siin on lihtsalt liiga palju inimesi. Te peate midagi ette võtma. Olukord tuleb kontrolli alla saada.“

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress