Šotimaal toimus ulatuslik Loch Nessi koletise otsinguüritus

Sedapuhku oli tegu lausa viimase poolesaja aasta ulatuslikemate otsingutega, teatab uudisteagentuur AFP. Ehkki veteeluka eksisteerimise kohta mingeid vettpidavaid tõendeid ei ole, siis Nessie-entusiaste see ei heidutanud. 

© AFP/ANDY BUCHANAN

MADIS AESMA

28. AUGUST 2023

Läinud nädalavahetusel asusidki teadlased, asjaarmastajad ja niisama huvilised viimaste aastakümnete suurima operatsiooni käigus järve uurima, kasutades soojusskannereid, infrapunakaameratega varustatud paate ja ka hüdrofoni, millega on võimalik veealuseid helisid kuulatada. Vabatahtlikele anti 17 erinevat kohta järve ümbruses, mida jälgida, teatas Deutsche Welle. Sajad huvilised jälgisid kaks päeva kestnud operatsiooni üle interneti.

„Kõik, mida mina tean, on see, et Loch Nessis on midagi suurt,“ ütles Loch Nessi keskuse tegevjuht Paul Nixon AFP-le. „Olen näinud sonaripilte objektidest, mis on väikebussi suurused ja liiguvad vee all.“

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress