Sisemise kella täpsus on elu ja surma küsimus

Sinu sisemise kella rike pole naljaasi – see suurendab hommikust rabanduse riski, pärsib ravimite toimet ja võib muuta õhtuse suupiste suisa eluohtlikuks.

© Shutterstock

JONAS GROSEN MELDAL

9. OKTOOBER 2023

Pärast kahtteist õhus veedetud tundi astud keset päist päeva lennukist välja. Tavaliselt oled sa sel ajal aktiivne ja energiat täis, aga nüüd oled uimasusest ja väsimusest poolsurnud. Kui sa poleks lennu­reisi ette võtnud, oleksid kodus teki all sügavas unes, kuna sinu kodupaigas on praegu öö. Järgmistel päevadel piinavad sind unetus, halb isu ja tujukõikumised, sest reis üle mitme ajavööndi on su sisemise kella sassi ajanud.

See kell on sul sügaval ajus. Kella ülesanne on kohandada su organismi rütmiga, mis järgib ööpäeva 24 tundi. See kell reguleerib kõike alates su isust ja seedimisest kuni vererõhu ja lihaste toonuseni. Keha aja­tunnetus on tähtis meie heaolule, ning kui sisemine kell on taktist väljas, võivad sel olla tervisele karmid tagajärjed.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress