Sa hingad liiga tihti

Suurem osa inimesi hingab 12–16 korda minutis. Seda on kaks korda enam, kui tegelikult tarvis on. Uute uuringute tulemused näitavad, et harv, aeglane ja sügav hingamine mõjutab aju nii, et meil on parem tuju ja tervis ning me elame kauem.

© Shutterstock

GORM PALMGREN

1. JUULI 2022

Hinga sügavasti sisse. Tunned, kuidas vahelihas pinguldub ja kõht paisub. Nüüd lõdvestu ning hinga välja. Taju seda, kuidas õhk sinu kopsudest täielikult välja voolab. Tee niiviisi kuus korda minutis.

Inime­se õige hingamis­viis peakski õigupoolest olema umbes selline: aeglane, sügav ja harvade hingetõmmetega. Ena­mas­ti me aga ei hinga nii, vaid teeme seda palju lühemalt ja sagedamini. See on vale, sest harv ja sügav hingamine on tervisele mitmes mõttes palju parem. Õieti on paras mõistatus, miks evolutsioon pole miljonite aastate jooksul suutnud hingamist korrigeerida nii, et me teeksime seda kogu aeg vaikimisi õigesti.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress