Riskantne kolimisplaan päästab liblikad

Musta stsenaariumi järgi võivad paljud liblikaliigid mõne aastakümne pärast olla välja surnud. See ei oleks aga pelgalt hüvastijätt nende ilusate tiibade ja elegantse lennutehnikaga, vaid tähendaks ka paljude taimede elutähtsate tolmeldajate kadumist. Õnneks on teadlastel valmis päästeplaan.

© Getty images / Shutterstock

JONAS GROSEN MELDAL

1. JUULI 2022

Suvepäike särab kõrgel pilvitus taevas. Niit on täis värvilisi lilli. Õite vahel laperdab suur hulk liblikaid, kes näevad tegelikult välja nii, nagu otsustanuksid mõne lille kroonlehed end taimede küljest lahti rebida ja lendu tõusta. Liblikate imekaunid mustrilised tiivad ja päikeses küütlevad erksavärvilised lilleõied – mine võta kinni, kummas on rohkem ilu.

See, kui sulgeda silmad ja katsuda seda pilti kujutleda, ei tohiks kellelegi keeruline olla, sest me oleme seda kõik näinud. Meie lastele ja lapselastele ei pruugi niisuguse päikeselise liblikaist tulvil aasa kujutlemine üldse nii lihtne olla.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress