Rakett 69 pardal reisivad tänavu ka õpetajad

© Vesilind

MADIS AESMA

1. VEEBRUAR 2023

21. jaanuaril algas ETV kanalil teadusvõistluse „Rakett 69“ 13. hooaeg, mis on eriline mitmel moel: võiduga kaasneb aegade suurim saates välja antud teadus­stipendium – lausa 15 000 eurot. Lisaks teeb saatesari kummarduse õpetajate rollile ning premeerib võitjat enim mõjutanud pedagoogi.

„Oleme juba enam kui kümme aastat pakku­nud nutikatele noortele võimalust oma teadmisi telesaate vahendusel näidata ning parimaid on ka mitmel moel tunnustatud,“ sõnas saatesarja juht Aigar Vaigu (pildil). „Seekord tunnustame aga ka neid, kes noori nutikateks vormivad – õpetajaid. Kaasame neid saatesse kohtunikena ning võistluse võitja saab finaalsaates esile tuua teda enim positiivselt mõjutanud õpetaja.“

Väljavalitud juhendajale annab LHV Pank välja 5000 euro suuruse stipendiumi.
Hooaja peavõitjat premeerib Eesti Teadus­agentuur 15 000 euro suuruse stipendiumiga, lisaks annab tüdrukute tehnoloogiaring HK Unicorn Squad välja auhinnad parimale tüdrukule ja raketlasele. Võistluse kolm parimat saavad asuda õppima Tartu ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli, Eesti maaülikooli või Tallinna ülikooli vabalt valitud erialale.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress