Põrgulik sügelemine lõpeb alatiseks

Kui sul kusagilt kiheleb-sügeleb, on peaaegu võimatu sügamata olla. Kroonilise sügelemise all kannatanud meeleheitel naisel läks olukord nii hulluks, et ta kratsis augu peanahka ja kolju­luusse, kuni jõudis ajuni välja. Selle jubeda juhtumi tõttu süvenesid teadlased sügelemisse põhjalikumalt ning nüüd on lootust, et peagi saab mõistatuslikku ja piinarikast sügelemis­tunnet kõrgetasemelise geeniraviga blokeerida.

© Shutterstock

GORM PALMGREN

17. SEPTEMBER 2023

Millalgi 2000. aasta paiku tabas ühe ameeriklanna silma vöötohatis, valulik haigus, mida põhjustab tuulerõugete-vöötohatise viirus. Õnneks saadi haigus kiiresti kontrolli alla ning silmavaevused kadusid kiiresti. Siis aga tekkis sügelus.

Naise pea parema poole nahk sügeles öösel ja päeval pea väljakannatamatult ning ärritava tunde leevendamiseks naine muudkui kratsis ja kratsis ennast, nii et veri väljas. Sügelus ei kadunud ega leevenenud. Kui ta ühel hommikul pärast aastapikkust lakkamatut sügelemist ja kratsimist üles ärkas, ei olnud ta peanahk mitte verest punane nagu tavaliselt, vaid näha oli midagi rohekat.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress