Palavam kliima tähendab kehvemat õhku

Iga päev paiskub inimtegevuse tagajärjel õhku tonnide kaupa süsihappe­gaasi. See vallandab ahelreaktsiooni, mis saastab atmosfääri ning tapab igal aastal seitse miljonit inimest. Peagi aitavad meil õhku puhastada mobiilsed filtrid ja sudu neelav asfalt.

© Shutterstock

EBBE RASCH

1. JUULI 2023

Tuhandete aastatega on inimkond vallutanud kogu planeedi ja jõudnud kõikjale. Nüüd oleme sõna otseses mõttes lämbumas omaenese edusse. Maa atmosfäär on muutunud niivõrd mürgiseks, et halva õhu­kvaliteedi tõttu sureb aastas seitse miljonit inimest.

Atmosfääri CO2-sisaldus on praegu inimkonna ajaloo suurim. Viimati oli see nii suur pliotseeni ajastikul umbes kolm miljonit aastat tagasi, kui meid veel polnud. Maa oli siis palju palavam ja merevee tase 10–20 meetrit praegusest kõrgem. Nüüd liigume sessa­mas suunas. Meie suurlinnad on mähkunud sudutekki. Tahmaosakesi, kemikaale ja pestitsii­de võib leida isegi planeedi eraldatui­mate paikade õhust.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress