Päikesesüsteemi jäine autsaider

Uraan on 37 aastat pärast viimast korda selle juures käiku NASA reisi­plaanide nimekirja tipus. Uus missioon peab lahendama mitu müsteeriumi, mida see veider jääkülm planeet endas kätkeb. Vastustest saab uut teavet ka paljude kaugete eksoplaneetide kohta.

© Qai Publishing, Universal Images Group / SPL & Claus lunau

ROLF HAUGAARD NIELSEN

1. VEEBRUAR 2023

Selle imeliku maailma taevas sirab Päike 21 aastat järjest ning siis saabub 21 aastat kestev öö. Isemoodi planeet on oma orbiidil külili vajunud, nii et põhja- ja lõunanaba asuvad seal, kus Maal on ekvaator. Sedasi on planeet nagu ümber Päikese veerev ratas. Samal ajal pöörleb see oma upakil tiirlemisega vastupidises suunas. Et asja veel segasemaks teha, planeedi magnetväljas valitseb täielik kaos.

Maailm, millest jutt, on Uraan. Meie poolt vaadatuna Päikesesüsteemi eel­viimane planeet erineb mitmeti teistest ja astronoomid on juba aastakümneid soovinud, et neil avaneks võimalus seda lähemalt uurida.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Ajakiri + digi

Paberajakiri + kõik lood mobiilis/arvutis

Digi

Kõik lood mobiilis/arvutis

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Loo uus kasutaja!

Täida allolev vorm registreerumiseks

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress