Päikeseelektrijaamu tasuks ehitada kosmosesse, leiavad briti teadlased

Odavate ja kergete päikeseelementidega elektrijaamu võiks Maale energia andmiseks paigutada orbiidile ümber meie planeedi, ütlevad Suurbritannia Surrey ja Swansea ülikoolide teadlased. Nende katsesatelliit on kosmoses töötanud edukalt kuus aastat. 

© Illustratsioon: Shutterstock. Pilt ei ole Briti teadlaste tehnoloogiaga seotud, vaid kujutab lihtsalt kunstniku visiooni kosmoses asuvast päikeseelektrijaamast. 

MADIS AESMA

24. OKTOOBER 2024

Vastavasisuline uuring kestis kuus aastat ja selle jooksul vaadeldi, kuidas satelliidi küljes olevad ja kosmosesse viidud päikesepaneelid 30 000 ümber Maa tehtud tiiru jooksul suutsid elektrit toota ja päikesekiirgusele vastu pidada.

Töö tulemused on avaldatud ajakirjas Acta Astronautica ja teadlased ütlevad, et nende paneelid võiksid sillutada teed majanduslikult ära tasuvatele päikeseenergiajaamadele, mis asuvad mitte maapinnal, vaid kosmoses.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress