Päike annab peagi ajaloo odavaimat elektrit

Uute päikeseelementide abil toodetud elekter hakkab olema teistest elektrienergia tüüpidest odavam – seda päikeseelementide uue konstruktsiooni ja materjalide paremate omaduste tõttu.

© Shutterstock

SØREN HØGH IPLAND

1. NOVEMBER 2021

„Päikeseenergia on uus kuningas,“ ütles Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) oma viimases raportis. IEA raporti kohaselt, milles võeti arvesse eelmise aasta andmeid, oli päikesepaneelide kaudu saadud elekter mullu lausa kõige odavam elekter ajaloos. USAs ja Euroopas oli selle raporti järgi megavatt-tunni hind vahemikus 25–50 eurot ning Hiinas 17–34 eurot. Seetõttu prognoosib IEA sessamas kokku­võttes, et päikeseenergia moodustab kuni 80 protsenti taastuvenergia kogukasvust järgmise 20 aasta jooksul, ning ühtlasi seda, et taastuvenergia möödub söest kui primaarsest elektrienergiaallikast juba 2025. aastal.

Päikeseelektri hinna odavnemine on põhjustatud sellest, et paljud investorid on mõistnud, et see tehnoloogia on hea investeering, ning samuti sellest, et praegu toimub päikeseenergiast elektri tootmise meetodites suur areng.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress