Ookeani põhjast leitud kuldne objekt paneb teadlased kukalt kratsima

Müstiline objekt leiti Alaska rannavetest 3300 meetri sügavuselt USA riikliku ookeani- ja atmosfäärivalitsuse korraldatud ekspeditsiooni käigus. Objekt, mille läbimõõt oli kümne sentimeetri ringis, oli kinnitunud ühele kivile. Kera seinas oli korralik auk.

© AFP

MADIS AESMA

11. SEPTEMBER 2023

Siiani pole lõpuni selge, millega ikkagi tegu on. Auk objekti seinas võiks viidata sellele, et tegu on mingit laadi munaga, millest keegi end välja murdis (või siis üritas keegi väljastpoolt muna sisemuseni jõuda). Variandid on veel, et see on ehk mingit laadi surnud käsnloom või korall.

Nagu The Guardian kirjutab, on munahüpotees kõige tugevam, ja seda toetab ka objekti nahkjas pind. See, kes kuldsest munast väljus, ei olnud ilmselgelt väike olevus. Kuid kui tegu on munaga, on selle munenud liigi esindaja tõeline müsteerium – Plymouthi ülikooli mereökoloog Kerry Howell ütles lehele, et tema ei ole elus ühtki sarnast muna näinud. Siiski on ka tema sõnul muna selgitusena kõige tõenäolisem. 

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress