Nuivähid võivad lahendada lennuõnnetuse müsteeriumi

MADIS AESMA

25. AUGUST 2023

 1. 2014. aasta märtsis kadus Malaysia Airlinesi lend 370, mis oli asunud teele Kuala Lumpurist Pekingisse. Ookeani kukkunud lennuki vrakk on siiani kadunud, kuid nüüd on üks teadlane pakkunud välja omalaadse lahenduse selle leidmiseks.
 2.  

Mõned vraki tükid uhuti hiljem kaldale, kuid lennuki kere ei ole hoolimata põhjalikest ja kauastest otsingutest leitud, nagu pole leitud ka ei reisijate ega meeskonnaliikmete surnukehi.

Lõuna-Florida ülikooli teadlane Gregory Herbert on nüüd pakkunud välja, et peaaegu kümme aastat kadunud lennuki võib leida nuivähkide abiga. Need on krabide ja vähkide sugulased, kes veedavad oma elu paigal püsides ehk on sessiilse eluviisiga, olles kinnitunud olenevalt liigist kas näiteks kividele, mõne suurema merelooma kehale või kusagile mujale. 

Kui Herbert nägi tükikest lennukitiiba, mis Réunioni saare randa uhuti (Réunion on Madagaskarist umbes 700 km idas India ookeanis), nägi ta, et mõned tõruvähid olid end ka tiivatükile sisse seadnud. Seepeale hakkas Herbert kohe kolleegidele meile saatma, kuna ta teadis, et tõruvähkide kodade geokeemiline koostis võib üsna otseselt vihjata sellele, kus lennuk täpselt alla kukkuda võis.

Tellijale avatud. Edasi lugemiseks logi sisse või tee tellimus.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Supertellimus

Supertellimus kuumaksega

10,95 €

* kingituseks kaasaskantav kõlar väärtusega 53€

 • Paberajakiri iga kuu
 • Uudised sinu telefonis/arvutis 24/7
 • Uued lood iga päev
 • Tuhanded artiklid arhiivis
 • Hariv lugemine kogu perele
 • Kingituseks kaasaskantav kõlar

Püsimaksega tellimus on tähtajatu. Soovi korral saab selle katkestada vähemalt 15 päeva enne järgmise makse tähtaja saabumist. Paberil Imeline Teadus jõuab postkastidesse iga kuu alguses. Veebis ilmuvad artiklid iga päev.

Supertellimus aastaks

109 €

Ühe kuu kohta 17% soodsam

* kingituseks kaasaskantav kõlar väärtusega 53€

Digitellimus

Kaks esimest kuud kokku

4,95 €

Edasi jätkub tellimus tavahinnaga 9,95 € kuus

 • Uudised sinu telefonis/arvutis 24/7
 • Uued lood iga päev
 • Tuhanded artiklid arhiivis
 • Hariv lugemine

 

Püsimaksega tellimus on tähtajatu. Soovi korral saab selle katkestada vähemalt 2 päeva enne järgmise makse tähtaja saabumist. Imelise Teaduse veebis ilmuvad artiklid iga päev. Tellijana on sul ka ligipääs tuhandetele arhiivilugudele.

Digitellimus aastaks

89 €

Ühe kuu kohta 18% soodsam

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress