Maast paremad paigad

Oleme oma koduplaneedi eelisteks lugenud vedelat vett, hapnikurikast atmosfääri ja ideaalset asukohta Päikese suhtes. Teadlased on teinud arvutusi ning jõudnud järeldusele, et Maa ei ole eluks sugugi mugavaim planeet universumis.

© Shutterstock

NIELS HALFDAN HANSEN

12. NOVEMBER 2023

Üksteise järel vinnavad astronaudid endid maandumiskapslist välja ja vaatavad imestunult ringi. Neid ümbritseb maailm, missugust pole ükski inimene varem oma ihusilmaga näinud. Maapinnal kasvavad tundmatud sinakad taimed, mille lehed on pööratud siinse oranži päikese poole. Taamal seisab veider ürgmets. Iga samm, mille uusasukad teevad, nõuab suurt pingutust. Kuigi astronaudid ärkasid sada aastat kestnud hibernatsioonist mitu kuud tagasi, ei ole nende lihaste jõud ikka veel täielikult taastunud.

Kaasa ei aita ka see, et planeedi tugevama gravitatsiooni tõttu kaalub isegi kergeim tiimiliige siin tublisti üle saja kilogrammi. Pole parata, see on neid ümbritseva müstilise maailma kogemise hind.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€!

Telli Imeline Teadus kuumaksega 10,95€ ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tasud ühe kuu kaupa
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress