NASA plaanib Kuule tuumareaktorit

USA kosmoseagentuur on välja kuulutanud konkursi Kuule rajatava tuumareaktori projekteerimiseks. Reaktori projekt tuleb esitada enne 2030. aastat. Uus energiaallikas aitab kaasa tuleviku kosmosereisidele ja -elule.

© NASA

NANNA VIUM

1. JAANUAR 2023

Kuu-pealse püsiva koloonia unistuse tõeks saamine liigub järjest lähemale. Teadlastel on õnnestunud Kuu-tolmus juba kasvatada taimi, mis annaksid toitu ja hapnikku, ning järgmise paari aasta jooksul saadakse Kuu pinnasest ka vett. Samal ajal töötab Nokia selle nimel, et anda Kuule 4G-lahendus. Kust aga saada eluks Kuul voolu?

Selle probleemi lubab NASA lahendada. Neil on kavas konstrueerida Kuule (Maast 384 400 km kaugusele!) tuumareaktor, mis peaks valmis olema juba aastaks 2030. Kuigi Kuul energia saamiseks võiks kasutada päikesepaneele, nagu seda tehakse kulgurite puhul, vajab Kuu-baas võimast ja stabiilset energiaallikat.

Imeline Teadus on Skandinaavia suurim populaarteaduslik ajakiri. Ilmume lisaks Eestile ka Rootsis, Taanis, Norras, Soomes, Islandil, Lätis, Leedus ja Hollandis.

LOGI SISSE kui juba tellid!

Kingitus väärtusega 53€

Telli Imeline Teadus kuumaksega 9,95 eurot ja saad 53 eurot väärt kingituse!

  • Uudised sinu telefonis/arvutis iga päev
  • Paberajakiri iga kuu
  • Digitaalne arhiiv teemade sügavuti uurimiseks
  • Hariv lugemine kogu perele, koolilapsest vanaema-vanaisani
  • Püsimaksega tellimus on tähtajatu, ilma siduva perioodita
Telli

Tere Tulemast tagasi!

Sisesta enda kasutajaandmed

Taasta enda parool

Palun sisesta parooli taastamiseks, enda kasutajanimi või emaili aadress